Rollip.com 40 efektów na zdjęciach

Rollip.com to serwis, za sprawą, którego mamy możliwość nakładania 40 efektów na nasze zdjęcia. Składa się on z 10 podstron: Classic, Vn\intage, Added Character, B/W & Sepia, Styled Lenses, Glows. B/W Added Character, Extreme Stylized, Bold Tones, Drawing Styles , a na każda podstronę składają się  po 4 efekty.

Po zalogowaniu się w serwisie, klikając w zdjęcie, którego efekt wydaje nam się interesujący, zostajemy przesłani do podstrony umożliwiającej upload pliku. Na szczęście nie trwa to długo, podobnie jak samo generowanie efektu. Otrzymujemy podgląd, a jeśli uzyskany efekt wydaje mam się zadowalający, klikamy odnośnik, który pozwala nam ściągnąć zdjęcie w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, linki do zatwierdzonych przez nas plików przesyłane są na nasz adres e-mail.

Najgorzej sprawującymi się są w większości przypadków efekty znajdują się w grupie: B/W & Sepia, Glows, B/W Added Characters, Extreme Stylized, Drawing Styles. Niemniej jednak płacimy tylko za zadowalającą nas jakość.

Zalety rollip:

1.  Szybki upload plików,

2. Szybkie generowanie efektów,

3. 4 efekty z zakładki „Added Charakter” sprawują się najlepiej,

4. 40 efektów.

Wady rollip:

1. Brak możliwości zaznaczenia kilku efektów dla danego zdjęcia, które wykonane by zostały w kolejce,

2. Konieczność wielokrotnego uploadu tego samego foto dla uzyskania każdego z efektów,

3. Uciążliwe zakładki,

4. Brak schowka dla wygenerowanych plików, dla uploadowanego pliku,

5. Nazwy generowanych plików mogłyby zawierać w sobie nazwę efektu (po dokonaniu operacji na pliku, każde zdjęcie ma tą samą nazwę „image”),

6. Brak możliwości testowania kilku efektów za free.

Podsumowując, rollip.com to świetna zabawka na wolną chwilę. Można ją polecić osobom, którym zależy na szybkiej metamorfozie zdjęcia.

About the author