10 stron mogących wpłynąć na to, że wybierzesz CMS Joomla!

Wielkimi krokami zbliża się do nas premiera stabilnej wersji Joomla! 1.6. To już 10 stycznia 2011 roku! Aby umilić sobie czas oczekiwań i podgrzać atmosferę warto przypomnieć sobie ciekawe realizacje oparte o tego cmsa. Może dzięki nim ktoś jeszcze się do tego silnika przekona.

1. RocketTheme

Świetnie się złożyło, bo w momencie przygotowywanie tego materiału strona główna klubu przeszła kosmetyczne zmiany graficzne. Warto spojrzeć! RocketTheme zna raczej każdy, bez względu na to, czy kiedykolwiek miał styczność z Joomla!, czy też jej nie miał. RT to marka o ugruntowanej pozycji, znana na całym świecie. Ich strona notuje miliony wizyt miesięcznie. W składzie RT znajdują się nasi rodacy. Pod koniec ubiegłego roku RocketTheme rozszerzyło zakres swoich usług o skórki dedykowane systemowi blogowemu WordPress. Podstawą ich działalności jest wypuszczanie rozszerzeń i przygotowywanie szablonów dla: Joomli, Drupala, phpbb i WP. Templatki od RT są wykonywane starannie, charakteryzują się wypieszczoną grafiką. Poza tym – co rzadko się na rynku themów zdarza – wszystkie zachowują charakterystyczny dla produktów templatkowego klubu styl.

2. Miasteria

Moja ulubiona, krajowa strona stanowiąca wzór tego, co można zrobić z jednym z moich ulubionych komponentów Sobi2. Miasteria jest serwisem społecznościowym, który ma na celu gromadzenie, ocenianie, polecanie, dodawanie miejsc będących atrakcjami polskich miast.

3. TNA WRESTLING

Strona TNA Wrestling jest dziełem firmy Komrade powiązanej z poczynaniami bardzo dobrze znanej społeczności Joomla! załogi JoomlaWorks, która wysławiła kilka płatnych i darmowych rozszerzeń dedykowanych temu Cmsowi, a ostatnimi czasy robiący prawdziwą furorę component K2. Strona TNA notuje kilka milionów wizyt miesięcznie.

4. Pizza Hut

Pierwszy z dowodów na to, że wielkie sieci i korporacje nie muszą wstydzić się rozwiązań open source. W tym i w przypadku kolejnej zamieszczonej na liście firmy to właśnie o to chodzi.

5. IKEA

Kolejna ze stron, która trafiła do zestawienia, która ma raczej za zadanie przekonać do Joomla! wszelkiej maści niedowiarków, którzy nie chcą płacić za komercyjne rozwiązania, a gardzą darmowymi systemami. W tym oto momencie powinno zrobić się im głupio.

6. Studio Petrov

Czas pędzi nieubłaganie, trendy się zmieniają, a ta stronka wciąż wygląda świeżo i ciągle zasila zestawienia najładniejszych stron opartych o cms Joomla! Dużo światła, fajne kolorki. Jednocześnie jest to stronka bardzo prosta. Robi pozytywne wrażenie.

7. DUIRWAIGH

Bardzo mocno nasycona elementami graficznymi skórka. Kto nie widział ten powinien zobaczyć. Design tej strony zwala z nóg. Jest to kolejna ze stron, która gości w galeriach tych najkorzystniej się prezentujących. I słusznie.

8. Boogie Pimps

Wyluzowana stronka bandu muzycznego. Co za tym idzie, możemy na niej posłuchać utworów, poczytać o zbliżających się wydarzeniach i dołączyć do grupy obserwatorów owych panów w serwisach społecznościowych, do których linki znajdziemy w stopce strony.

9. Żagle Miasto Gdynia

To już drugi polski akcent w tym zestawieniu. Przykuwający uwagę flashowy top strony to nie jedyna zaleta tej strony. Zwyczajnie jest ona prosta, czytelna i przyjemna.

10. hebamme in mannheim

Strona o bogatej szacie graficznej, na którą był pomysł. Przyciąga, skupia uwagę, błyszczy. Być może nie wskakuje na piedestał obowiązujących obecnie trendów, klimatu tej stronie, jednak nie sposób odmówić.

Podsumowanie

Jak pokazuje powyższe zestawienie Joomla! świetnie sobie daje radę jako silnik stron bardzo popularnych. Widać także, że nie wszystkie wielkie firmy stronią od darmowych systemów zarządzania treścią. Poza tym, nie należy się zrażać do sytemu przyglądając się setkom słabych darmowych templatek, strony na Joomla! też potrafią prezentować się świetnie.

About the author