Przywracanie danych

Gorący był to weekend. Serwery firmy, na których utrzymywane są m.in. Warstewki, zostały zaatakowane przez ludzi, którym się nudzi. Całe szczęście, że w piątek coś mnie tchnęło i zrobiłem dodatkową kopię strony i bazy, dzięki temu nie odnieśliśmy poważniejszych strat. Kopia ta była o tyle ważna, że
okazała się aktualniejsza od tej, którą zrobiły automaty.

Z dymem poszło trochę komentarzy, te jednak udało mi się odtworzyć z powiadomień i mam nadzieję, że na chwilę obecną jest już wszystko. Wasz głos i Wasz czas jest dla mnie najważniejszy.

W każdym razie przez sobotę i niedzielę nie dało się nad odratowywaniem pracować, bo serwer działał strasznie wolno, albo nie działał wcale.

Muszę jeszcze wszystko na spokojnie przejrzeć. Z tego co widzę nie działa subskrypcja komentarzy, nie zachowały się też pewne ustawienia, nie ma stron jakie dodałem m.in. Patronat, Napisz wpis gościnny, Dołącz do redakcji. Z tego co się orientuję zginęły także trzy szkice. Tak czy siak jestem zadowolony, bo takie straty to pikuś (Pan Pikuś).

W każdym razie mam nadzieję, że problem nie będzie się powtarzał do końca okresu na jaki mam ten serwer. Pod koniec stycznia 2011 serwis przeniesiony zostanie w inne miejsce (chyba, że problemy będą się powtarzać, wtedy się wścieknę).

Na dniach będziemy z materiałami przyspieszać, bo plan trzeba przecież wykonać, a mamy tyły.

Bardzo Was wszystkich przepraszam.

About the author