WordPress podsumowanie

Poniżej przedstawiamy naszą odpowiedź na pytanie: Co w 2009 roku najbardziej utkwiło nam w pamięci, jeśli chodzi o wydarzenia i themy do najpopularniejszego systemu blogowego WordPress?

Popularność jednego theme’a. Convergence WordPress Theme, autorstwa Maximusa

Maximus, użytkownik ThemeForest, jednego z sieci sklepików prowadzonych przez Envato odniósł nieprawdopodobny sukces. Na jego theme’ie stoją dziś setki stron opartych o system blogowy WordPress, a są to blogi aspirujące do stylu magazynowego. Theme nie powala graficznie, a o jego sukcesie może świadczyć duża ilość światła, support dla wielu wtyczek niezbędnych przy prowadzeniu bloga. Do jego popularności przyczynił się też pewnie sukces rodziny stron Tuts+, słowem każdy użytkownik WordPressa chciał mieć blog tak wyglądający. Jak to z sukcesami bywa, tak i w tym przypadku, pojawiła się fala naśladownictw zainspirowanych sukcesami jakie na polu top themów wp odniósł Maximus.

Wydarzenie: Załoga Rocket Theme (Królów templatek pod Joomla) poszerza swą ofertę o Themy Do WordPressa

Pewnie fanom i panom z WooThemes nogi się jeszcze nie zatrzęsły aczkolwiek ten fakt został odnotowany przez nich na ich mikroblogu (Twitterze). News o tym, że Rocket Theme wchodzi w świat WordPressa podana została do wiadomości głęboko w drugiej połowie roku. RT znani ze świetnych templatek Joomla i skórek do Php BB postanowili włączyć się w wyścig o klientów komercyjnych szatek do WordPressa.

Darmowe themy dorównujące jakością wykonania tym komercyjnym

Trillium, Spectrum, Blue Rooster to nazwy tylko 3 spośród wielu themów do WordPressa, które warto wyszukać w Google. Niezaprzeczalnie, w roku 2009, prym wiodły theme’y wystylizowane na magazynowe. Jako, że w przypadku WordPressa darmowych skórek, które z powodzeniem dorównują jakością tym, które są sprzedawane jest od groma, poświęcimy temu osobny post, w którym dokonamy praktycznej selekcji.

Najlepszy Theme Club

Rok 2009 obfitował w niezwykle pomysłowe kampanie spod szyldu WooThemes. Kluby oferujące odpłatne szablony nie schodziły jakością swych produktów poza pewien poziom, najciekawiej wyglądały jednak te z ramienia Elegant Themes. Licząc od momentu, paru miesięcy wstecz są one bardzo funkcjonalne, mniej rozwlekłe i charakterystyczne plastycznie. Załoga Elegant Themes serwuje drobne, detalistyczne graficznie motywy, o soczystej kolorystyce, pięknie stylizowane. Przyjemnością jest przebrać bloga w takie odzienie.

Hosting dedykowany WordPressowi

W umysłach użytkowników WordPressa w tym roku mocno odcisnął się WpWebHost, prowadząc dość zaczepny marketing, nie szczędząc pieniędzy na  dość wartościowe nagrody w zamian za rozsiewanie wieści gdzie się da i ile się da.

Nowy trend- WordPress Shopping Card, WordPress jako CMS

W sieci dostępnych jest już kilka darmowych themów dedykowanych sprzedaży produktów za pośrednictwem strony internetowej / bloga prowadzonego w oparciu o WordPressa. Coraz większą popularność zdobywa także tworzenie themowych rozwiązań nawet do 10 w 1. Skórki takie dają nam mnogość opcji do wykorzystania. Dzięki nim w ramach strony mamy i portfolio i shop i blog/newsy, dodatki budujące społeczność itp.

Polski akcent w kręgach WordPressa

Najciekawszym polskim blogiem poświęconym WordPressowi w 2009 roku był niezaprzeczalnie dziennik WPNINJA. Przez cały rok 2009 przez wszelkiej maści zestawienia najlepszych wordpressowych skórek przewijał się twór Pawła Kadysza FREEmium Theme.

Podsumowując, największe wrażenie w 2009 roku zrobił na nas news dotyczący wejścia Rocket Theme na rynek WordPress themów w wersji premium. Szumne zapowiedzi, pierwsze konwersje ich wcześniejszych dzieł dedykowanych Joomla, podkreśliły jednak fakt, że puki RT nie zabiorą się za themy indywidualnie pod WP wystylizowane, tudzież nie obmyślą wypadkowej pod kolejne twory przeznaczone pod Joomla i WordPressa, konkurencja będzie mogła spać spokojnie. A skoro dotychczasowe działania RT na polu WordPressa troszkę nas rozczarowały, za wieść godną pierwszego planu jest szał wokół themów magazynowych, przy czym sukces Convergence Wp Theme prod. Maximusa.

About the author