Dla kogo są Theme Cluby?

Dla właścicieli tego typu działalności są mniej lub bardziej trafionym źródłem zarabiania pieniędzy. Ale co wnoszą w życie redaktorów stron, blogów, kto staje się członkiem takiego klubu, co theme cluby wnoszą w ruch opensourcowych systemów takich jak Joomla i WordPress? Do nich zawęzimy ten artykuł.

Designerzy i deweloperzy zorientowani wokół biznesu związanego z tworzeniem tematycznych gotowców, bez względu czy o Joomla czy o WordPressa chodzi przyzwyczaili swoich abonentów do średnio jednego nowego theme’a / templatki miesięcznie. Stając się abonentem klubu w zamian za wniesioną opłatę mamy dostęp do zasobów przez 3,6,12 i więcej miesięcy. Poza nowinami mamy dostęp do update’ów, profesjonalnego supportu, dokumentacji, szeregu materiałów wspomagających konfigurację i edycję, do źródłowych plików graficznych skórek. W przypadku mniejszych deweloperów, czy też coraz powszechniejszych marketów templatkowych rozróżnia się zazwyczaj dwie licencje produktu, a te sprzedawane są pojedynczo. Licencja standardowa średnio za 25-75$ oznacza przypisanie produktu do pojedynczej domeny. Licencja deweloperska średnio w cenie 75-150$ pozwala nam na używanie themów na oznaczonej ilości serwisów, bądź też bez ograniczeń.

Co kluby templatkowe wnoszą w świat opensource’owych systemów takich jak Joomla czy WordPress?

1. Pokazują zaawansowane możliwości edycyjne systemu od strony prezentacyjnej.

2. Gwarantują profesjonalnie wyglądający serwis, bez konieczności inwestowania średnio 1200 zł za przygotowanie indywidualnej szaty wizualnej serwisu.

3. Dostarczają szeregu płatnych i bezpłatnych rozszerzeń, bądź też bezpłatnych z ograniczoną ilością opcji.

4.Ich themy i templatki zapewniają zgodny ze standardami zoptymalizowany kod, przetestowane są w większości popularnych przeglądarek internetowych i ich starszych wersjach.

5. W zależności od tematyki w jakiej została osadzona templatka czy theme, gwarantują także spójność wizualną dla osadzonych dla potrzeby charakteru serwisu rozszerzeń.

6. Stając  się abonentem, użytkownik ma dostęp do autorskich, odpłatnych rozszerzeń napisanych przez dany theme club.

7. W przypadku gdy w danej tematyce szatki zostały wykorzystane płatne  rozszerzenia innego dewelopera, często można liczyć się z  upustami na zakup tychże rozwiązań.

Przyjęliśmy, że kluby templatkowe sprawiają, że za przystępne pieniądze, możemy stać się posiadaczami profesjonalnie wyglądającego serwisu www. Należy to docenić w szczególności w odniesieniu do Joomla gdzie darmowe templatki nie są oszałamiającej jakości.

Themy i templatki – wady:

1. Szablony stron jakie posiadają w swoich zbiorach porządne Theme Cluby są  wykonane perfekcyjnie. Niefachowa edycja nawet plików  graficznych skórki, samego nagłówka czy logo potrafi  popsuć cały efekt wizualny  i estetyczny strony.

2. W przydatku gdy theme, który upodobał sobie abonent, stanie się popularny wśród klientów theme clubu, należy liczyć się z tym, że w sieci będą setki podobnie wyglądających stron.

3. Szaty graficzne przygotowywane są tematycznie. Może to być Katalog    Produktów Ślubnych, może szata o tematyce restauracyjnej itp. Themy o danej tematyce uzupełniane są o wtyczki, budujące     funkcjonalność strony pod wybraną tematykę. Inne rozszerzenia     zastosowane zostaną w przypadku serwisu społecznościowego inne     dla katalogu firm itp.  Nie zawsze jednak oczekujemy wsparcia     wizualnego akurat dla tego narzędzia jakie zostało użyte w  temacie, być może mamy swój typ, być może w każdej  szatce jest element, lub support dla rozszerzenia jakiego  potrzebujemy by finalnie zrealizować nasz zamysł co do serwisu.  Tutaj zaczynają się schody.

Dla kogo są theme cluby?

1. W  pierwszej kolejności dla pasjonatów, fanów i  fanatyków, dla tych co chcą się uczyć, podpatrywać patenty.

2. Dla osób ze skromniejszym portfelem (zakup jednego egzemplarza u dewelopera oferującego sprzedaż na sztuki).

3. Dla osób, które posiadają niezbędną wiedzę edycyjną,  czy to od strony graficznej czy programistycznej.

4. Dla osób, które nie mają własnych, sztywno ustalonych  założeń co do kształtu serwisu.

Podsumowując, jeśli pragniesz postawić stronę w oparciu o CMS Joomla nie obawiaj się, że nie poradzisz sobie z administracją, jeśli jesteś kompletnym laikiem wzrokowcem, patrzysz na demko frontend i myślisz, że to wszystko co można z tego Systemu Zarządzania Treścią wyssać, polecamy przejrzenie zasobów templatkowych rockettheme.com, gavick.com, joomlart.com, joomlaxtc.com.

Jeśli zaś masz zamiar wypuścić w świat twór www w oparciu o WordPressa, przejrzyj zasoby themeforest.com, zainteresuj się produktami woothemes.com, eleganttheme.com i innych.

About the author