Zdjęcie inaczej, czyli fotopuzzle

Mimo, że założeniem tego serwisu jest przekazywanie Czytelnikom informacji na temat fotoksiążek, czasem poruszamy także nieco inną, choć wciąż zbliżoną tematykę. Najczęściej jest ona ściśle związana z fotografowaniem lub innymi niż fotoksiążki produktami, na których można umieścić swoje zdjęcia. Tak jest i tym razem – przedstawimy Wam bowiem fotopuzzle, które z pewnością należą do najciekawszych fotoproduktów na rynku. Dlaczego? O tym już za chwilę.

Czym są fotopuzzle?

Odpowiedzi na zadane w podtytule pytanie nietrudno jest się domyślić, jednak przedstawimy ją wprost dla zachowania pewnej formy tego wpisu. Otóż fotopuzzle to po prostu zdjęcie, które zostało nadrukowane na karton, a następnie pocięte na poszczególne elementy układanki, by otrzymać dobrze znane każdemu puzzle. Jedyna różnica polega na tym, że to osoba zamawiająca decyduje, jaki obraz znajdzie się na elementach oraz jak skomplikowana będzie układanka.

Dlaczego fotopuzzle są ciekawym produktem?

Przede wszystkim są sposobem na wyjątkowo atrakcyjne utrwalenie zdjęcia. Gotowe, ułożone fotopuzzle można oprawić w ramkę lub antyramę i na przykład zawiesić na ścianie, tworząc w ten sposób nietypowy, a przy tym wyjątkowo osobisty obraz. Tego rodzaju dekoracja świetnie ubarwia wnętrze i nadaje mu wyjątkowy, indywidualny charakter. Oczywiście, to samo zdjęcie można po prostu wywołać w odpowiednim formacie, oprawić i wyeksponować na ścianach mieszkania, jednak zapewniamy, że przedstawione w formie puzzli robi znacznie większe wrażenie na każdym oglądającym.

Trzeba także pamiętać, że układanie puzzli to czas zabawy. W zależności od ilości elementów oraz trudności obrazka, fotopuzzle mogą przynieść od kilkunastu minut do nawet wielu godzin rozrywki – a układać je można wielokrotnie bez obaw o ich trwałość.

Fotopuzzle są też świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, szczególnie wtedy, gdy lubi ona tego typu układanki. Dzięki temu, ze można umieścić na nich niemal dowolny obrazek, z pewnością zaskoczą one obdarowaną osobę, a  przy tym staną się osobistą i wyjątkową pamiątką na długie lata.

Jak zamówić fotopuzzle?

Jednym z największych atutów fotopuzzli jest to, że niezwykle łatwo jest je zamówić. Służą w tym celu te same programy do tworzenia fotoupominków, których używa się podczas projektowania fotoksiążek czy fotoalbumów. Jednak w przeciwieństwie do tych ostatnich, proces projektowania nie wymaga dodatkowej pracy związanej z komponowaniem obrazu – wystarczy wysłać za pośrednictwem programu gotowe zdjęcie, a już po kilku dniach przesyłka z fotopuzzlami trafi do rąk zamawiającego. Kuszące, prawda?

About the author