ZTE Nubia Z7

ZTE Nubia Z7

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami tak właśnie będzie, a to za sprawą modelu Nubia Z7. Czy można spodziewać się po ZTE najpotężniejszego smartfona na rynku? Prawdopodobnie tak, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości np. Nubii Z5, której absolutnie niczego nie brakowało. Opierając się na plotkach, które ostatnio pojawiły się w Internecie, okazuje się, że chiński producent ma naprawdę imponujące plany.

Czego więc można spodziewać się w Nubii Z7? Przede wszystkim nie będzie to typowy smartfon, a phablet. Choć nie lubi tego nazewnictwa, to ciężko inaczej nazwać urządzenie o przekątnej ekranu 6,3 cala. Jeśli mówimy o smartfonie, który ma zdeklasować konkurencję, to rozdzielczość Full HD jest zdecydowanie za mała, dlatego też producent wykorzysta matrycę pracującą w rozdzielczości 2560×1440 pikseli.

CO spotkamy pod ekranem? Sercem smartfona będzie najnowszy i najwydajniejszy układ Qualcomma – Snapdragon 800. Czterordzeniowy procesor o taktowaniu nawet 2,3 cala będzie wspomagany przez ogromną ilość pamięci operacyjnej, bo aż 4 GB. Szczerze mówiąc trudno wyobrazić sobie w tej chwili zastosowanie smartfona o takiej wydajności, ponieważ przekracza ona kilkukrotnie wymagania oprogramowania dostępnego na rynku i trzeba będzie trochę poczekać, zanim pełnia możliwości ZTE Nubii Z7 zostanie wykorzystana.

Do powyższej specyfikacji należy doliczyć także kamerę o rozdzielczości 16 Mpix oraz akumulator o pojemności 4000 mAh, co jednak w tym przypadku nie wydaje się być imponującym rozwiązaniem, a tylko jedynym rozsądnym.

Oczywiście nie można brać za pewnik powyższych informacji, jednak istnieje szansa, że wiele informacji wkrótce zostanie potwierdzonych, a to powinno spowodować niemałe zamieszanie na rynku.

About the author