Moda na przekaz informacji w formie graficznej

Moda na przekaz informacji w formie graficznej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ostatnimi czasy w społeczności, której konikiem jest grafika komputerowa zapanował swego rodzaju trend na przedstawianie istotnych faktów z różnych dziedzin za sprawą zwięzłych form graficznych działających na wyobraźnię lepiej niż setki niepotrzebnych słów.

Dobre ujęcie tematu i przedstawienie istotnych faktów w postaci pliku graficznego silnie przemawia do zainteresowanej tematyką ludności, kochającej się w liczbach, pigułkach, ściągawkach, czy streszczeniach. Zobrazowanie esencji informacyjnej w postaci grafiki niesie z sobą kilka  praktycznych wartości. Wartości te wynikają z powyższych słów, a są nimi m.in.: obrazowość, zwięzła forma.

Dla zainteresowanych tematyką użytkowników, to też łatwe w archiwizacji źródło, po które można sięgnąć z zasobów własnego dysku twardego, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba.

Jak widać na poniżej zaprezentowanych grafikach informacyjnych są wykresy, liczby, zwięzłe informacje tekstowe. Uogólniając, często stosowanymi w tego typu grafikach elementami są strzałki, mapy, diagramy, symbole itp., w zależności od tego czego dany zapis dotyczy.

Informacje w postaci grafiki powszechnie stosowane w gazetach i podręcznikach, ułatwiają przyswajanie informacji, stanowiąc swego rodzaju uzupełnienie dla rozwlekłej warstwy opisowej. Są więc nieocenioną pomocą wspomagającą procesy edukacyjne, za sprawą wizualizacji wiedzy.

Istnieje jeden podstawowy warunek jaki taka wizualizacja graficzna informacji powinna zawierać. Wizualizacja taka musi być intuicyjna w interpretacji i odczycie.

1. Wizualizacja graficzna faktów związanych z niezwykle popularną rodziną stron www, które oferują najwyższej jakości tutoriale związane z obsługą oprogramowania firmy Adobe (i nie tylko).

 

Kliknij, aby zobaczyć pełną analizę graficzną faktów związanych z rodziną stron www Tuts+ firmy Evanto.

2. Analiza wiodącej marki, zapewniającej wypełnienie slotów reklamowych na zdecydowanej większości popularnych na świecie blogów – BuySellAds.

Kliknij, jeśli interesuje Cię zerknięcie na całą grafikę sporządzoną z okazji drugich urodzin firmy.

3. Zapis graficzny faktów dotyczących dobrze Wam znanego serwisu mikro blogowego Twitter:

Kliknij, by zobaczyć pełen zapis graficzny imponujących dla Twittera danych statystycznych.

Osobom pasjonującym się danym tematem pragniemy również polecić serwis zajmujący się wyłącznie prezentowaniem inspirujących zapisów informacyjnych w formie graficznej: http://www.infographicsshowcase.com/

About the author