Darmowe WordPress Themes z pierwszej ręki

W internecie znaleźć można kilka stron-galerii, które pozwalają nam na śledzenie nowości, testowanie i ściąganie darmowych themów do WordPressa, pochodzących z rozmaitych źródeł. W tym artykule chcieliśmy jednak skierować Was bezpośrednio do pięciu źródeł developerskich, jakie raczą nas cyklicznie nowymi dopieszczonymi skórkami, oferując bezpłatnie jakość za jaką inni karzą sobie płacić.

1. Padd Solutions

Od kilku miesięcy raczy swych bywalców themami, które spokojnie mogą stać się darmowymi odpowiednikami , tych które oferowane są za pieniądze. Themy nabrały bardzo przyjemnego, magazynowego stylu, tak popularnego ostatnimi czasy, są gotowe do pracy z szeregiem popularnych i niezbędnych WordPressowi wtyczek. W końcu wzbogacono graficznie prawą kolumnę bloga i profesjonalnie przygotowano css’a komentarzy.

2. ZenVerse

Bardzo młoda stronka developersko-designerska, z całkiem pokaźnym dorobkiem. Darmowe themy WordPressa wypuszczane spod skrzydeł ZenVerse, nie są nazbyt złożone graficznie, pod względem układu też nie robią szału, są bardzo podobne. Nie to jest jednak najważniejsze. Wp Theme’y posiadają wszystkie te funkcje jakie powinna oferować czysta WordPressowa skórka, do tego posiadają one support do obsługi niezbędnych pluginów.

3. Fearless flyer

Themy takie jak: Kubrick On Crack, Pork And Beans, Blue Rooster to już w tej chwili klasyki wśród skórek przeznaczonych WordPressowi. Blue Rooster łączy w sobie trzy cechy, Standardowa skórka Kubrick, wypiękniała, stała się zacna (tego czy pięknie pachnie, nie wiadomo niestety), Pork And Beans ma bardzo ciekawie urządzone wstępniaki. Jak to w przypadku skórek zawsze bywa, w jednej podoba nam się to, w innej coś innego i najchętniej człowiek by te wszystkie imponujące cechy połączył w jedną mega skórkę. Zachęcamy do odwiedzania tej strony również ze względu na ciekawe wpisy i tutoriale.

4. Site 5

Kilka themów rozprowadzanych za free, o przyzwoitej jakości, tradycyjnie za linka w stopce, czyli kolejny sposób na promocję oferowanych przez zespół usług hostingowych.

5.WP VULPE

Dość ciekawe i niekonwencjonalne skórki, bazujące na nowej technologi i bardzo dopieszczone graficznie. Wydaje się, że robią za środowisko testowe, są w fazie eksperymentu, docierania. Warto obserwować dalsze poczynania spod szyldu WpVulpe.

Podsumowując, wiemy że i płatne WordPress Theme Cluby potrafią oddać coś społeczności blogowej za free. O zabawę tutaj jednak chodzi, o ciekawość rozwiązań i wskazanie palcem na stajnie, w których rodzi się coś darmowego i z pasji.

About the author