Strona główna dostosowywana przez użytkowników

Strona główna dostosowywana przez użytkowników
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W styczności z wielkimi serwisami informacyjnymi liczy się dla mnie opcja ingerencji w układ poszczególnych rubryk. Cenię sobie możliwość dostosowania wyglądu strony frontowej serwisu do własnych potrzeb poprzez przenoszenie interesujących mnie elementów zawartości w miejsca łatwiej dla oka uchwytne metodą przeciągnij i opuść. Dlatego tak uwielbiam stronę bbc.co.uk.

Strona główna BBC poza metodą przeciągania zawartości i możliwością zamykania paneli z informacjami z dziedzin jakie kompletnie nas nie interesują, daje także możliwość decydowania o ilości wpisów z konkretnych kategorii jakie mają się na stronie frontowej wyświetlić w formie haczyków.

Panel umożliwiający użytkownikom serwisu dostosowanie strony głównej do ich preferencji znajdujący się u dołu strony robi bardzo dobre wrażenie i zawiera wystarczającą ilość opcji.

Przyznaję, że wchodząc na strony główne portali niezwykle rzadko przewijam je do samego dołu. Jeśli już zdecyduję się na przewijanie, to sięgam wzrokiem mniej więcej połowy zawartości tam zamieszczonej i mam świadomość tego, że coś istotnego, z mniej popularnych dziedzin może mnie omijać.

Strona BBC daje mi wpływać na układ treści, dostosowywać i układać treść zgodnie z własnymi preferencjami. To co jest dla mnie ważne znajduje się w miejscu istotnym dla mnie.

Co ciekawe i wśród płatnych motywów dla Joomli i WordPressa można się doszukać próbek zaoferowania użytkownikom podobnej funkcjonalności.

WORLD NEWS Joomla Template produkcji teamu Gavick

Poszczególne grupy tematyczne można tu przymknąć. Dla grupy tematycznej i mieszczących się w niej podkategorii można ustawić ilość wyświetlanych na stronie głównej wpisów, można także zadecydować, które podkategorie mają się pojawiać na stronie głównej, w jakiej kolejności.

Demo: WorldNews

Innym szablonem stanowiącym trop tego typu rozwiązań jest templatka Terran Tribune.

Terran Tribune Joomla Template autorstwa składu Rocket Theme

 

Użytkownicy mogą tu przenosić zawartość dla nich istotną metodą drag’n’drop, mogą także wpływać na to ile intro tekstów z danej kategorii ma zostać wyświetlonych. Możliwości dopasowania układu jest mniej niż w przypadku templatki od firmy Gavick, czy motywu autorstwa Joomlart (info poniżej), niemniej jednak może znajdą się użytkownicy, dla których dwie podstawowe opcje będą wystarczające.

Demo: TerranTribune

Joomlart JA Teline III Joomla Template

 

Bardzo rozbudowany szablon o charakterze portalowym, którego zastosowanie da użytkownikom możliwość przeciągania, zamykania i decydowania o tym, ile informacji z danych kategorii ma być wyświetlanych w formie intro tekstów, a ile z nich ma zostać pokazanych w formie samych nagłówków.

Demo: JaTeline III

DeluxeThemes ComFy WordPress Theme

ComFy to dobrze znany i cały czas uaktualniany theme dedykowany WordPressowi, który serwuje funkcjonalność zbliżoną tej jaką niesie templatka Terran Tribune autorstwa Rocket Theme. Poszczególne boksy kategorii możemy przenosić, zamknąć, możemy także zadecydować o ilości wpisów wyświetlanych w formie haczyków z miniaturkami fotografii.

About the author