Motywacja w tworzeniu dla siebie

Co sprawia, że z chęcią wykonujesz projekty dla siebie, masz chęci do eksperymentowania? Pod spodem znajduje się kilka podpowiedzi, które mogą kogoś popchnąć do pracy dla siebie i nad sobą.

Dorosłość wiąże się z nawarstwianiem się obowiązków i zapomnieniem o bumelantce. Pogoń za pieniędzmi i konieczność tworzenia rzeczy praktycznych skutecznie podbierają czas i energię na wykonywanie hobbystycznych prac. Ciężej też przychodzi nauka obsługi oprogramowania z jakim nie miało się wcześniej styczności, bo trudno jest przełknąć fakt, że znów ma się w czymś być żółtodziobem.

Jak rozbudzić siły niczym namiętność w starym małżeństwie?

1. Fotografować elementy układanki

Podczas robienia zdjęć w głowie pojawiają się wizje wykorzystania ich. To skutecznie może popychać do zmaterializowania ich w Photoshopie.

Wykorzystywanie w pracach personalnych własnych zdjęć daje nieporównywalnie większą kontrolę nad projektem od podstaw. Człowiek przestaje być więźniem serwisów stockowych.

2. Kombinować na własnej skórze

Warto jest się zjednoczyć i wraz z grupką znajomych umawiać się na cykliczne sesje fotograficzne. Posiadanie korzystnie prezentujących się zdjęć portretowych, zdjęć całej sylwetki zachęca do eksperymentowania z fotografiami, które stanowią podstawę dla artworków.

Warto jest się zmierzyć z kreowaniem siebie, pobyć bohaterem swoich prac. Zobaczyć siebie w określonych rolach i ramach.

3. Robić kreatywne psikusy

A gdyby tak spróbować kumpla podziurawić z uzi? Co się stanie, jeśli różowe kozaczki koleżanki zamieni się na gumiaki? Wirtualna wymiana ciosów za sprawą docinek zawartych na fotomontażach – to musi się podobać, tego rodzaju droczenie się. Diabeł kusi.

Wzajemne niszczenie się w ten sposób ubarwia szarość żywota i gra na gulu. Żądza zemsty bywa dalece mobilizująca.

4. Tworzyć oryginalne prezenty i pamiątki dla swoich znajomych

Można postarać się i włożyć trochę wysiłku w to co ofiarowuje się bliskim. Trzeba tylko śmiało wykorzystać swoje umiejętności do tego, aby dawać oryginalne prezenty. Robić plakaty, nadruki na koszulki i e-kartki własnego autorstwa.

5. Ucząc się nowych rzeczy bawić się w dokumentowanie życia…

Montując filmiki z imprez, dokumentując życie dziecka, można połączyć naukę praktyczną z pracą pożyteczną. Do tych filmików będzie się wracać z sentymentem.

6. Ucząc się warto jest przypomnieć sobie swoje początki

Początki były trudne. Każdy kto utrzymał się w zawodzie wraca do nich w opowieściach z sentymentem i wspomina je jako piękne czasy. Czasy, w których musiał zakasać rękawy, przełykać  gorycz porażek i cieszyć się z chwil obrazujących postęp. Warto mieć to na uwadze.

7. Ucząc się nowych rzeczy warto wykonywać szybkie ćwiczenia

Warto chwycić za czytadła w stylu Killer Tips. Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń zapobiega zniechęcaniu się, do wykonywania ich nie trzeba mieć dużo wolnego czasu, ciężko jest się pogubić w poszczególnych krokach, bo jest ich niewiele, a same efekty przepracowanych ćwiczeń są bardzo obiecujące, co zachęca do dalszej pracy.

8. Tworzyć, żeby rekompensować

Wiele osób odbija sobie wykonywanie czynności nierozwojowych w pracy zarobkowej czynnościami eksperymentalnymi w projektowaniu dla siebie. Może to pomagać w zachowaniu radości ze sprawowanego zawodu.

About the author