Jak zbudowana jest fotoksiążka?

Poszukując oryginalnych pomysłów na prezent coraz częściej odwołujemy się do możliwości, jakie otwierają się przed nami dzięki fotoksiążkom. Oryginalne rozwiązanie sprawdza się zarówno jako prezent urodzinowy, jak i jako upominek ślubny, można przy tym wręczyć je bez okazji, po prostu po to, aby sprawić komuś przyjemność.
Choć wszyscy wiemy, że fotoksiążka jest unikatowym połączeniem klasycznej książki i albumu ze zdjęciami, opisanie jej wyglądu nie jest tym zadaniem, któremu łatwo możemy sprostać. W żadnym wypadku nie powinno być to jednak dla nas zaskoczeniem, producenci fotoksiążek starają się bowiem oferować swoim klientom coraz bardziej oryginalne rozwiązania.

Klient decyduje

Dziś możemy decydować nie tylko o ich wielkości, ale i o najdrobniejszych detalach związanych z ich wykonaniem, twórcy książek fotograficznych już od dawna nie boją się bowiem nawet najbardziej oryginalnych i nietypowych wyzwań.

Budowa fotoksiążki

Co do zasady fotoksiążka ma wielkość standardowej książki dostępnej w księgarni lub bibliotece, bez trudu możemy jednak znaleźć szereg egzemplarzy stanowiących wyjątki od tej reguły. Niewielkie ze względu na swój rozmiar fotoksiązki są częstymi prezentami z okazji chrztu, egzemplarze o imponujących rozmiarach przekraczających nawet kilkadziesiąt centymetrów długości i szerokości są zaś zamawiane po to, aby sprawić przyjemność młodej parze w dniu ślubu.

Wielkość fotoksiązki to najczęściej indywidualny wybór klienta, choć warto mieć na uwadze to, że im bardziej różni się on od standardowego rozwiązania, tym większe jest prawdopodobieństwo tego, że cena fotoksiązki będzie wyższa.

Kwestia indywidualną jest również wykonanie książki z fotografiami. Jej kolejne strony powstają najczęściej z wykorzystaniem papieru fotograficznego najwyższej jakości, twórcom zależy bowiem nie tylko na tym, aby kolejne zdjęcia cieszyły oczy, ale i na tym, aby były piękne nie tylko teraz, ale również za kilka, a nawet za kilkanaście lat.

O ile jednak w przypadku wnętrza fotoksiążki nie ma zbyt dużego wyboru (klient może negocjować przede wszystkim jakość papieru), o tyle okładka fotoksiążki ma szansę stać się prawdziwym dziełem sztuki.
Najbardziej klasyczne są oczywiście te okładki, które przypominają strony tytułowe zwykłych książek, twórcy książek z fotografiami mogą jednak zaproponować nam również okładki z jedwabiu, skóry lub materiału stanowiącego jej imitację wykonane w szczególnie ozdobny sposób. Tu również czynnikiem decydującym bywa cena, jaką jest w stanie zaakceptować zleceniodawca.

About the author