14 faktów uskrzydlających do pracy

O momentach, które przypominają skok ze sceny i podniebną przejażdżkę na rękach zgromadzonej pod nią publiczności.

1. Uznanie i poszanowanie

Uznanie to rodzaj powracającej energii. Dobrze jest wiedzieć, że istnieją ludzie, którzy widzą sens w tym co robimy, dobrze rozczytują nasze intencje. Chociaż dostarcza to niesamowitego kopa zaledwie na kilka dni, to pozostawia po sobie przekonanie, że warto dążyć do dalszego doskonalenia się i zaskakiwania w przyszłości.

Poszanowanie przejawia się w kulturze słowa i kulturze kontaktów. Skupienie się na pracy bez niepotrzebnych emocji, wymyślania tysięcy problemów i bez konieczności sprzeczania się sprawiają, że pracuje się przyjemniej.

2. Gołym okiem widoczny postęp

Postępy czyni się małymi krokami. Tak na serio to w chaosie dnia codziennego stanowią one niezauważalne pierwiastki. Aż w końcu przychodzi ten boom, nadchodzi dzień, w którym człowiek robi sobie bilans i jest zaskoczony z wyników tego co mu na jego podstawie wyszło.

To piękny moment zaświadczający o tym, że warto było skoncentrować się na celu, przezwyciężać klęski i niepowodzenia, pracować ciężko, by dotrzeć tam, gdzie się jest.

3. Możliwość przebierania w ofertach

Komfortowa sytuacja dająca człowiekowi najmniej dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest pewność siebie, czucie gruntu pod stopami, bo w końcu pojawia się tyle zgłoszeń, że nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich zamówień. Drugą z nich jest możliwość realizacji najbardziej ciekawych projektów, stanowiących dla nas wyzwanie, wskrzeszających w nas entuzjazm do pracy kreatywnej uwolnionej od zarobkowej rutyny.

4. Coraz więksi klienci

Pozyskiwanie coraz większych i bardziej świadomych klientów to nie tylko szansa na większe zarobki. To także droga do kolejnych kontaktów. A co najważniejsze sygnał, że udało nam się zdobyć zaufanie, zbudować markę i usprawnić swoje umiejętności w sferze pozyskiwania zleceń.

5. Dorównanie wzorcom i pójście własną, znajdującą akceptację ścieżką

Każdy posiada wzorce firm, projektantów jakich podziwia i, z którymi chce się najpierw zrównać, a potem prześcignąć. Jest to proces długotrwały. Za to, kiedy przychodzi ten moment to ma prawo rozpierać nas duma. Kolejny z najpiękniejszych obrazków, kolejna z chwil warta odnotowania.

Jeśli w tym wszystkim bazujemy na oryginalności, ukształtował się nasz styl, na który jest popyt, to mamy prawo poczuć się jak w siódmym niebie.

6. Kasa na inwestycje i promocje

W tym momencie posiadamy środki na rozwinięcie nowych usług, dodatkowych źródeł zarobkowania. Nasze marzenia, zamysły dostają długo wyczekiwaną szansę urzeczywistnienia się.

Poza tym w skarbonce zostaje nam grosza na popularyzację naszej działalności dzięki czemu możemy powiedzieć, że robimy dla naszej firmy więcej niż dotychczas. W końcu pojawia się szansa na to, by rozwikłać zagadkę na temat tego, co daje reklama w branży reklamowej.

7. Odciążenie i rozwój wyrażający się w zatrudnieniu

Wyrażają się w podziale pracy na więcej rąk. Dzięki temu powierzone zadania wreszcie można wykonywać z większą uwagą i starannością, bez konieczności chodzenia na smutne i chwytające za sumienie kompromisy.

Przegrupowanie i pozyskiwanie dodatkowych rąk do pracy to szansa na realizację zawieszonych w czasie realizacji, być może nowego typu.

8. Znaczny rozwój w dziedzinach pobocznych

Usprawnienie metod pozyskiwania klientów, wypracowanie lepszych praktyk związanych z zarządzaniem itd.

9. Zamknięcie etapu nauki i gotowość do startu z nową ofertą

Jest to kolejny z wdzięcznych momentów. Przebrnięcie przez okres edukacyjny, kalkulacyjny, przygotowawczy i testowy. Wszystko to po to, by sprostać wymogom klientów, oferować im nowe usługi, pakiety usług o najwyższej jakości.

10. Zainteresowanie współpracą z nami

Jednoczenie sił w celu osiągnięcia określonych celów to kolejny z uskrzydlających momentów jakie należy nanieść na mapę z punktami siejącymi zadowolenie z pracy.

Kolejny z wariantów, który otwiera przed nami nowe perspektywy.

11. Realizacja założeń w skali…

Realizacja 80% planów w skali miesiąca, w skali roku, to kolejny z czynników motywujących do radości z tego czym przyszło nam się trudnić. Sygnalizuje to, że los nam dopisuje, z produktywnością jest całkiem dobrze. Głębszego sensu nabiera też chęć do rozpisania zamiarów na przyszłość, bo w końcu widać, że to ma sens, że marzenia się spełniają, że planowanie nie równa się z zabobonnym zapeszaniem.

12. Pozostawanie sobą mimo upływu lat

Jedna z najistotniejszych kwestii. Po latach pracy w zawodzie może nam przestać zależeć na wynikach, możemy twierdzić, że nie mamy zdania, bo całe lata ktoś narzuca nam swoje, bo całymi latami przegrywaliśmy w walce o forsowanie własnych zamysłów i zdążyło nam to zbrzydnąć do reszty.

Nadal widzieć sens i perspektywy to to samo co być w tym od środka, być w środku i czuć to wszystko… nadal.

13. Znalezienie żyły złota

Jest to darem od losu. Czasem coś nas popycha w nieznanym kierunku, w pracę nad czymś. I nie wiemy co z tym zrobimy, czy na tym zarobimy. Początki przypominają tu działanie przeciwko wszystkim i przeciwko wszystkiemu.

Jak się potem okazuje, to coś jest strzałem w dziesiątkę, pojawia się zapotrzebowanie na nasze usługi, na polu, na którym nie ma jeszcze sporej konkurencji i mamy okazję poczuć prawdziwą radość z tego, że nasz wysiłek został wynagrodzony.

Jest to coś, co do czego można przyznać, że miało się tyle nosa, co głupiego szczęścia.

14. Wypuszczenie produktów własnych

Może być to działalność wydawnicza, może być to portal autorski. Wielu twórców realizujących projekty dla innych od zawsze marzyło o prowadzeniu tego rodzaju inicjatyw, które dają poczucie odskoczni i niezależności od projektowania dla klientów.

About the author