9 hitów tv zrefreshuje Twój umysł

9 hitów tv zrefreshuje Twój umysł
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nie każdy ma w pakiecie programowym kanały takie jak Discovery, Planete, National Geographic itd., które warto oglądać nałogowo.

Właściwie w każdym programie można znaleźć coś ciekawego. Sam z przyjemnością zerknę na to co słychać u bliźniaków z „M jak miłość”, na to czy Kiepski znalazł pracę i co tam nowego w „Pierwszej Miłości”. Czemu nie? Przy czym bardziej odpowiadają mi seriale typu „Czas honoru” i „Przepis na życie”.

Nie gardzę programami rozrywkowymi. Oglądam pojedynki bokserskie, mecze piłkarskie, relacje z imprez sportowych.

Brakuje mi mojego programu politycznego, serwisu sportowego i programu o muzyce.

Ogólnie jednak rzecz biorąc telewizja robi z mózgu kibel. Cenne inspiracje, motywację i entuzjazm czerpię dzięki programom zamieszczonym na poniższej liście, bądź dzięki osobistościom je prowadzącym.

 

1. Galileo

Program popularnonaukowy. Najlepsza chyba pozycja w ramówce TV4. Jeśli jesteś ciekawy świata, interesuje cię np. to co stanie się z banknotem po wypraniu, zagnieceniu obcęgami, wyprasowaniu, ponownym wypraniu i upieczeniu w piekarniku, to ten program jest dla ciebie.

2. Wojciech Cejrowski – boso przez świat

To nie tylko program podróżniczy i świat Wojciecha Cejrowskiego (człowieka popijającego yerba mate, posiadającego własne poglądy i… bose stopy). To program pełen kontrastów. Np. u nas klimatyzacja uchodzi za luksus, a gdzie daleko, gdzie ludzie nie noszą butów jest czymś zwyczajnym. My liczymy każdą minutę upływającego czasu, są jednak miejsca na ziemi, gdzie zbyteczne są zegarki, kalendarze i cały ten pośpiech.

3. Słownik polsko @ polski

Ten program wzbudza ciekawość języka, pokazuje piękno języka polskiego i rozwiązuje wątpliwości językowe. Szlifujmy język.

To fenomenalne. „Słownik polsko@polski” to jedyny program, który nie musi czarować widzów ruchem kamer, spektakularną scenerią. Za wszystkie te magiczne sztuczki starcza mimika twarzy profesora Miodka, sposób w jaki mówi i sposób w jaki gestykuluje. Dosłownie miodzio.

4./5. Wściekłe gary i Robert Makłowicz w podróży

Programów kulinarnych jest sporo i wszystkie ogląda się z wielką przyjemnością. To co wyróżnia akurat te dwa programy o gotowaniu, o których piszę to prawdziwa miłość do gotowania, charyzma Adama Gesslera i Roberta Makłowicza. Te postaci są inspirujące. Te programy są o pichceniu, które jest życiem.

6. Szansa na Sukces

Kultowy program i świetny Wojciech Mann w roli prowadzącego. Ten program daje mi możliwość zapoznawania się z repertuarami gwiazd polskiej estrady, obcowania z utalentowanymi ludźmi i specyficznym poczuciem humoru Wojciecha Manna.

Jak każdy rozczulam się oglądając dzieciaków śpiewających patetyczne teksty w programach TVNu i Polsatu. Jak każdy patrzę na te widowiska, dostarczają mi one wrażeń i kompleksów. Zawsze spełzają jednak do roli zawodu, kiedy patrzę na co przerabia się zwycięzców.

Dlatego wolę Szansę…

7. Kabaretony

Kabarety dostarczają nie tylko kupy śmiechu, ale i działają na wyobraźnię. Wielu raperów powinno pójść do kabareciarzy na lekcje w temacie: Jak pisać dobre punchline’y? Bo wersy raperów przy linijkach grup kabaretowych wyglądają jak lepieje Hugo.

8. Szkło kontaktowe

Jeden z hitów TVN24. Program dla wykształciuchów. Kreatywna dobranocka dla ludzi dorosłych. Świetna odtrutka dla tych co nagminnie ciskają laczkami w polityków, którzy mają perfidne parcie na telewizyjne szkło.

9. Zestawienia TVN Style

Pigułki z…, pigułki o… Listy najlepszych, zestawienia kultowych. Obecnie wyświetlana jest lista pt. „66 – dobre, bo polskie”.

Nieźle wypadają także programy: „Maja w ogrodzie” (ma właściwości wyciszające), „Agrobiznes” i „Młodzież kontra”.

A Wy? Co polecacie? Co oglądacie? Co lubicie? Kto i co Was inspiruje? Wolicie telewizję internetową, czy z kablówki? Znacie jakiś ciekawy program o muzyce, naszym rynku muzycznym i nowościach muzycznych?

Jakich programów Wam brakuje, za jakimi tęsknicie?

About the author