Bloger i konkursowicz

Bloger i konkursowicz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Być może bloger, autor stron nie powinien brać udziału w konkursach. Pokusa jest za to wielka, bo nasza branża jest idealna, jeśli o możliwości organizowania konkursów chodzi.

Nie ma co się łudzić, że w banalny sposób przyjdzie nam złowić wartościowe nagrody rzeczowe. Istnieje za to szansa na wzbogacenie się o dobra niematerialne. To nie wszystko. Z udział w konkursach można wynieść coś więcej.

1. Dzięki udziałowi w konkursach dowiaduję się o nowych firmach, ich produktach i usługach. Nawet, jeśli nie ustrzelę nagrody, to otrzymuję cenne informacje i czasem zdarza mi się zostać klientem firm organizujących konkursy za pośrednictwem blogów.

2. Mam okazję promować ciekawe rozwiązania. Dzięki temu dostarczam nagłówków, które wywołują zainteresowanie np. followersów @warstwydotcom na Twitterze.

3. Mam poczucie lepszego wykorzystywania czasu w sieci ponieważ poza tym, że czytam blogi i magazyny branżowe, biorę również udział w drobnej rywalizacji, oczekuję na rezultaty, mam szansę na korzyści z tytułu tego rodzaju poczynań. Zwyczajnie, wystawiam swoje szczęście na próbę.

4. W przypadku zwycięstwa mam niepowtarzalną szansę sprawdzić słowność i rzetelność autorów blogów oraz firm organizujących konkursy. I tak, już kilka razy przekonałem się, że nie warto ufać kilku blogerom i firmom. Na domiar złego, niektóre z tych firm również chciały zrealizować konkurs na Warstwach. Dzięki temu, że sprawdziłem je wcześniej, mogłem zdecydowanie odmówić i uniknąć kłopotów.

5. (Może nie jest to do końca fair) ale blogerzy przekazują często namiary e-mail wszystkich osób biorących udział w konkursach firmom je organizujące. Dzięki temu i dzięki zwycięstwu w kilku konkursach nawiązałem kilka interesujących kontaktów z działami marketingu firm z całego świata. Zwyczajnie, pojawił się punkt zaczepienia, osoby te oglądały moją stronę, tylko dzięki temu, że zwróciłem na siebie uwagę biorąc udział w konkursach.

6. Miałem okazję przetestować ładnych kilka rozwiązań. Warstwy są tworem hobbystycznym, dzięki temu i tylko dzięki temu, że brałem udział w konkursach miałem szansę zapoznać się z produktami wirtualnymi, użytkami wielu firm.

About the author