Kreatywna rundka webowa #3

Kreatywna rundka webowa #3
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zapraszamy do zapoznania się z 3 odsłoną Kreatywnej Rundki Webowej po rodzimej sieci. Przy okazji apelujemy do wszystkich tych, którzy prowadzą blogi o będącej przedmiotem naszego zainteresowania tematyce. Wychylcie się. Ten sam apel kierujemy do osób udostępniających za free własnego autorstwa pliki, czy do osób, które znalazły coś wartego odnotowania. Informujcie nas.
1. Zabezpieczenie freelancera cz.1 i Zabezpieczenie freelancera cz.2

Na początek bardzo ważna rzecz odnosząca się do wpisu: „Klienci cię patroszą?” Wraz z użytkownikami, którzy udzielili się w komentarzach pod owym wpisem obiecaliśmy sobie, że utworzymy wzór umowy zabezpieczającej nasze interesy przed natarczywymi łapskami, niektórych klientów. Taka umowa powstanie, swój wzór zaproponował Michał Piechota (dodajcie komentarz pod jego postem, a otrzymacie go mailem), swoją pomoc zaoferował także misz, który z resztą już odwalił kupę świetnej roboty dzieląc się przemyśleniami na temat paragrafów w dwóch postach do jakich linkują tytuły powyżej.

Jeszcze słówko w sprawie umowy. Cierpliwości. Powstanie.
2. Wsubiektywie.pl – nowy blog o fotografii

wsubiektywie blog o fotografii

Wsubiektywie.pl to nowy blog autorstwa serdecznego kolegi Marcina Szumańskiego. Mam nadzieję, że z ciekawie obmyślonej nazwy strony od razu udało wam się wywnioskować, że blog traktuje o fotografii oczyma autora. Kto nie kocha robić zdjęć? Chyba nie ma takich osób. Myślę, że ten blog otworzy wam oczy na wiele aspektów związanych z pstrykaniem i opowie o nim w przystępny i wyluzowany sposób. Poniżej linkuję jeden z wielu interesujących wpisów:
2.1 Swoboda przed obiektywem, czyli sposoby na wyluzowanie fotografowanych osób

We wpisie znajdziecie porady na temat tego jak sprawić, aby model poczuł się przed obiektywem swobodnie. Warto zerknąć, bo nie ma nic gorszego niż wstydliwe uśmieszki i bijące z twarzy osoby uwiecznionej na portrecie skrępowanie.
3. Kreatywne sklepy z koszulkami – cz.2

sklepy2

Wpis dedykowany wszystkim tym, którzy kochają t-shirty z nadrukami. Polecam, bo jest na czym oko zawiesić.
4. Free premium PSD template – Exquisitee od PIXELROCKIT

free .psd template

Pierwsza darmowa templatka .psd od załogi pixelrockit.com. Z przeznaczeniem do użytku komercyjnego i niekomercyjnego. Wykonana została w nowoczesnym stylu. Świetnie nadaje się do pocięcia pod WordPress’a. Zachęcamy do pobierania.
5. Co się dzieje z .PSD photoshop – wywiad

Pani Anna Adamczyk odpowiada na pytania dotyczące .PSD Magazynu zadane przez załogę strony Motion Freaks.
6. tspot.pl

Przyznaję, że miałem kłopot z wybraniem jednego posta opublikowanego w tym miesiącu na tym blogu, który by podobał mi się najbardziej, bo ostatnio wszystkie są poza ziemskie. Dlatego linkuję losowy, a Wam polecam przejrzenie najmniej ostatnich dziesięciu.
6.1 Drewniana mysz – znakomity design

Zerknijcie by przekonać się o tym, że plastik już nie jest fantastic. Bardzo piękna robota. Można powiedzieć, że ta mysz jest skowyrna.
7. Sony NEX-5 – Test

sony nex

Sony NEX-5 to aparacik, o którym aktualnie zrobiło się bardzo głośno. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad jego zakupem polecam zapoznanie się z testem jaki opublikowany został na blogu Sebastiana Cencyka.
8. 3 rzeczy, których może nauczyć nas Rocky Balboa o SEO

Fajny tytuł, bardzo plastyczny i obrazowy wpis. Jedna z wielu świetnych notek z bloga ardeum.pl.
9. Jak zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zdobyć nowych czytelników? 7 sposobów

Każdy kto prowadzi stronę internetową wie co to takiego i na 100% głowi się nad tym jak sprawić by współczynnik odrzuceń był na jak najniższym poziomie. Ten wpis niesie parę praktycznych porad.
10. Student mi rynek psuje! A taki ładny był, amerykański

Inne spojrzenie autorki na opisywane również i na łamach Warstw problemy związane z podbieraniem klientów przez ludzi oferujących swe usługi za bezcen. Nie będę rozwijał wątku, gdyż nie chcę zdradzać zawartości posta. Przeczytajcie u źródeł, bo warto poznać motto. Potem można poszukać wypadkowej, lub zmienić swój sposób postrzegania pewnych spraw.
11. Shinichiro Watanabe #2 – „Cowboy bebob: Knockin’ on Heaven’s Door”

Jeśli są wśród was fani filmów anime to zachęcam do zapoznania się z zawartością bloga Tomka Buszewskiego, gdzie znajdziecie m.in. bardzo dobrze napisane recenzje.
12. Zwiastun filmu „Miasto ruin”

Dzieło sławetnego studia Platige Image, które musi namieszać, a wieść o nim koniecznie musi obiec cały świat. Rzecz jest wielka. Premiera 1 sierpnia.

About the author