Kiedy Twitter jest bez konkurencji?

W jednej z recenzji dotyczącej iPhona, padła trafna opinia, że ten telefon to w gruncie rzeczy nic specjalnego, a jego siłą jest mnogość aplikacji jakimi bije konkurencję na łeb. Podobnie jest w odniesieniu do Twittera. Twitter jest trendy. Przyświeca mu cała gama tipsów, trików, narzędzi wspomagających zarządzanie postami i użytkownikami. Są katalogi, są serwisy statystyk, serwisy przedmiotem zainteresowania, których są oryginalne tła pod profile użytkowników. Co więcej, blogerzy robią wszelkiego rodzaju zestawienia najlepszych ich zdaniem backgroundów, użytkowników, wpisów itp. Przykłady można mnożyć i mnożyć. Jest jednak minimum 6 powodów tego, dlaczego warto korzystać z Twittera.

1. Twitter to świetne narzędzie promocyjne?

(Wciąż) jasne jest, że dla osób prowadzących strony www w języku polskim, zdecydowanie lepsze efekty przynieść  mogą  krajowe odpowiedniki. Z naszych obserwacji wynika, że krajowi użytkownicy Twittera są bardzo ostrożni w dodawaniu do znajomych, nawet jeśli próbujemy nawiązać relację w grupie stanowiącej target strony. Nie mniej jednak namawiamy do korzystania z Twittera jako narzędzia przesyłu informacji,bo Twitter to  świetne narzędzie do promocji newsów prasowych, firmowych informacji promocyjnych. Duże polskie media takie jak Tvn24, Gazeta, Polska The Times, wykorzystują dobrodziejstwa tego narzędzia. Spróbuj więc i Ty.

Twitter jest powszechnie stosowanym narzędziem przez bloggerów, publikujących wpisy w języku angielskim. Codzienną praktyką stosowaną przez nich są też próby poszukiwania sponsorów, reklamodawców na moduły reklamowe, na blogach jakie prowadzą.

Za pomocą Twittera też można coś sprzedać. Jeśli  jesteś np. grafikiem komputerowym i jesteś w posiadaniu paru kurzących się projektów, może warto uderzyć w grupę programistów rozsianych jak świat długi i szeroki?

2. Twitter to źródło informacji z pierwszej ręki

Jeśli jesteśmy tylko czymś zainteresowani, Twitter staje się świetnym i praktycznym źródłem informacji. Nie ważne czy są to informacje z kręgów technicznych, z blogów, czy z życia celebrytów. Tam znajdziemy ich notki z życia, informacje o aktualizacjach stron, i informacje które są publikowane tylko na Twitterze w charakterze smaczków.

3. Twitter jest więc także świetnym źródłem pozyskiwania wiedzy

Jeśli faktycznie interesujemy się czymś i chcemy się czegoś nowego z tej dziedziny dowiedzieć, Twitter jest praktyczną studnią wiedzy. Warto poświecić, te kilka chwil na wyszukanie znajomych z kręgów naszych zainteresowań, by czerpać wieści, i tymi wieściami się wymieniać.

4. Twitter to świetne narzędzie dla zapalonych konkursowiczów

Na zagranicznych stronach i blogach powszechnym jest organizowanie konkursów z nagrodami rzeczowymi otwartymi na cały świat.

5. A może przy okazji odpowiedzieć na ciekawą propozycję pracy?

Wystarczy tylko, aby do obserwowanych dodać serwisy zajmujące się przyjmowaniem ogłoszeń o pracę i wykorzystujące Twittera do informowania o aktualizacjach w bazie ofert. Zdarza się też, że osoby z kręgów jakie obserwujemy oferują etat, pragną coś zlecić.

6. Twitter to świetne narzędzie ułatwiające nam nawiązywanie interesujących kontaktów

Najbardziej oczywisty z powodów, dla którego warto korzystać z Twittera. Co ważne dużo łatwiej jest nawiązywać kontakty z ludźmi rozsianymi po świecie niż z rodakami, którzy rzadko przejawiają zainteresowanie do tego, aby przyjąć do grona obserwowanych osobę, która nie jest faktycznym znajomym. Przy okazji, korzystanie z Twittera daje nam praktyczną możliwość obycia się z językiem angielskim.

Podsumowując, w naszym mniemaniu Twitter jest świetną platformą dla prawdziwych zapaleńców, jeśli tylko wykorzystamy go praktycznie.

About the author