Jak powstaje fotoksiążka?

Jak powstaje fotoksiążka?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Proces tworzenia fotoksiążki jest niesamowicie ciekawy. Od naszego wkładu własnego do końcowego produktu, fotoksiążka musi przejść przez wiele etapów. Produkt ten jest starannie wykonany i oprawiony w doskonałej jakości materiał. Jakie etapy musi przejść fotoksiążka?

Jak powstaje fotoksiążka?

I etap – Pobierz program do fotoksiążki

Do stworzenia fotoksiążki potrzebny nam jest odpowiedni program. Darmowe oprogramowanie można pobrać ze strony producenta fotoksiążek, a także skorzystać z programy typu photoshop. Jeśli samodzielne tworzenie fotoksiążki okaże się zbyt trudne, w programie jest wbudowany asystent, który pomoże przejść przez cały proces.

II etap – Wybierz format

W tym etapie mamy za zadanie wybór formatu naszej fotoksiążki. Do wyboru mamy format XXL, duży, mały, jak również na papierze foto. Podstawowa wersja produktu zakłada druk na papierze kredowym, ale jest możliwość wyboru druku na papierze fotograficznym. Papier to główny czynnik decydujący o jakości wydruku zdjęć w fotoksiążce.

III etap – Edytuj zdjęcia

Edycja zdjęć polega na wyborze odpowiadających nam zdjęć, a także ich obróbce. Do edycji możemy wykorzystać takie narzędzia jak przycinanie, obramowanie, retusz czy obracanie i zmniejszanie. Ważne, by zdjęcia były w odpowiedniej jakości i rozdzielczości.

IV etap – Projektuj okładkę i strony

Do projektowania okładki i stron można wykorzystać różne szablony, tła i motywy graficzne wbudowane w program. Ponadto mamy możliwość samodzielnego stworzenia projektu.

V etap – Układaj strony

W programie możemy również skorzystać z szablonów układu zdjęć, jak również możemy ustawić kolejność poszczególnych stron rozkładówek. Dodatkowo mamy możliwość wyboru maski tzn. ramki zdjęcia w celu uatrakcyjnienia fotoksiążki.

VI etap – Wybierz okładkę i przeglądnij swój projekt

Mamy możliwość szybkiego podglądu fotoksiążki i ewentualnego naniesienia zmian. W programie wybieramy również rodzaj okładki i nanosimy napis, który nam odpowiada.

VII etap – Zamawiamy

W końcowym etapie musimy wybrać rodzaj okładki (miękka, twarda czy płócienna itd.), a  także ilość stron. Wybieramy w tym etapie również miejsce dostawy (adres zamieszkania, bądź punkt odbioru).  Ten krok również pokazuje nam ile nasza fotoksiążka będzie kosztować, jak również przypuszczalny czas realizacji. Ostatnim krokiem jest złożenie zamówienia i czekanie na swoja idealną, perfekcyjnie wykonaną fotoksiążkę.

About the author