Zarabianie na zarabianiu

Zarabianie na zarabianiu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Grosz do grosza, ziarnko do ziarnka. Łatwo się mówi, ciężej realizuje. Nie jeden raz pewnie każdemu z Was udało się przespać szansę na dodatkowe parę złotych. W świecie projektowania będą to najprawdopodobniej wymienione poniżej. Nie są to możliwości na generowanie kokosów, ale często nam umykające szanse na procenty od…

1. Dola za konta hostingowe – ktoś kto tworzy dużo stron internetowych często w imieniu swoich klientów dokonuje zakupu miejsca na serwerze. Dobrze jest mieć sprawdzonego usługodawcę tego typu i „kasować z polecenia”. Średnio jest to 10-20% od kwoty, na którą dokonano zakupu.

2. Dola za konta stockowe – sam nie jeden raz zakładałem tego typu konta kolegom po fachu, którzy potem hojną ręką trwonili kupę pieniędzy między wirtualnymi półkami pełnymi zdjęć. Tu również da się uszczknąć coś dla siebie.

3. Dola za pośredniczenie – to, że nie oferujemy konkretnej usługi nie musi wcale oznaczać, że nie możemy na tym zarobić. Wystarczą stosowne znajomości, zaprzyjaźniona i zaufana firma, która świadczy tego typu usługi. Dla przykładu, wcale nie musimy oferować wizualizacji 3d. Jeśli takie usługi oferują nasi znajomi, warto ich polecić, samemu prowadząc np. zadania związane z prowadzeniem klienta i otrzymać za to stosowny procent od kwoty zlecenia.

4. Dola za polecenie – podobnie jak pracownik hipermarketu budowlanego, może mieć po cichu umowę z jakąś zaprzyjaźnioną firmą zajmującą się pracami wykończeniowymi, za polecenie usług, której będzie otrzymywał 20% kwoty zlecenia, tak i my możemy kasować za polecenie firm oferujących usługi jakich nie świadczymy.

5. Dola za sprzedaż wielokrotną – ładnych już parę publikacji wstecz pisaliśmy o dochodach pasywnych. Poza informacjami we wpisie zawartymi nie należy się też bać wykorzystania popularnych platform typu Allegro (jeśli o wielokrotną sprzedaż chodzi).

6. (Element dodatkowy) Kupowanie domen – warto czasem zaszaleć i dokonać zakupu wolnych, a powabnych i przewidywalnych domen. Inwestycja to niewielka, kłopotu z tym niewiele, a przy odrobinie szczęścia można na tym zarobić.

Podsumowanie

Ten zwięzły wpis obrazuje w takim samym stopniu szanse na dodatkowe parę złotych jak i możliwość ulatniania się pieniędzy między palcami. Nie są to kwoty duże, ale „grosz do grosza”. W dobrze zorganizowanym interesie zaangażowane są wszystkie możliwości na generowanie zarobku np. odpady z produkcji zwykło się złomować itp.

About the author