GavickPro oczami obserwatora

GavickPro oczami obserwatora
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wejście na rynek gotowych szablonów stron internetowych nigdy nie było proste, chociażby dlatego, że od zawsze wydawało się, że wszystko pod względem tematycznych wzorców zostało już wymyślone.

Dlatego tak bardzo można podziwiać sukces firmy Gavick Pro, która to bez kompleksów już 6 lat funkcjonuje w świecie theme clubów tworzących templatki dla Joomli.

Siła darmowych rozszerzeń dla Joomla! CMS od Gavick Pro

Skupiając się na wątkach historycznych Gavick zaoferował w odpowiednim czasie darmowe i niezwykle przydatne odpowiedniki odpłatnych rozszerzeń pozwalających odmienić stronę główną serwisów opartych o Joomla! CMS dzięki, którym standardowo wyglądające home www mogły nabrać cech i układu serwowanego przez portale, magazyny internetowe. W szczególności należy tutaj wspomnieć o GK Image Show, GK News Show Pro.

GK Image Show można było odebrać jako odpowiedź na płatny rotator najnowszych wieści o nazwie Frontpage Slide Show znajdujący się w ofercie JoomlaWorks . Natomiast dzięki zastosowaniu kilku rozszerzeń od Gavicka można było stworzyć stronę główną, której układ można było uzyskać wcześniej przy użyciu odpłatnych rozwiązań od iJoomla (iJoomla News Portal, iJoomla Magazine). Należy dodać, że w bazie darmowych rozszerzeń centrali Joomli były już jakieś moduły newsowe, rotatory newsów, ale nie były one wykonane na tyle profesjonalnie pod względem kodu, ale i od strony wizualnej.

Udostępnienie wartościowych, przydatnych społeczności i co najważniejsze darmowych komponentów i modułów przygotowanych starannie pod względem kodu, grafiki i wizualnej prezentacji produktów wirtualnych było niezwykle pomocne w rozpropagowaniu wiedzy o istnieniu firmy.

Joomla! jak nie Joomla!

Historyczny już szablon portalowy od Gavick Pro

 

Fani Joomli! pamiętają też pewnie szablon GK News Portal, który to pokazywał możliwości płynące z rozszerzeń opisanych powyżej.

Na rynku theme clubów istniały w tym czasie dwie firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej. Mowa tu o JoomlArt i Rocket Theme. Byli też mniejsi gracze, u, których z regularnością tworzenia i jakością udostępnianych nowych szablonów było bardzo różnie.

Rynek nie był, więc nasycony, chociaż wnikliwym obserwatorom mogło się wydawać, że niewiele miejsca na nowe teamy tutaj pozostało, bo niewiele da się wymyślić pod względem tematyki motywów.

Gavick pokazał, że jest, inaczej. Zadbano tutaj nie tylko o regularność w tworzeniu nowych skórek, ale i o wysmakowany design zgodny z obowiązującymi w projektowaniu trendami i to dosłownie, bo firmie tej udało się skruszyć charakterystyczny dla szablonów dedykowanych Joomli wygląd. Team zadbał o nadawanie nietuzinkowego i spójnego wyglądu wszystkim elementom wyrzucanym przez system CMS.

Tym oto sposobem firma GavickPro dołączyła do czołówki klubów templatkowych i jest dziś wymieniana w gronie takich firm jak: Rocket Theme, JoomlArt, Joomla Bamboo, JoomlaXtc, YooTheme.

Nie trzeba korzystać z Systemu Zarządzania Treścią Joomla! i nie trzeba go znać. Fani web designu powinni za to wiedzieć, że na rynku odpłatnych szablonów stron, gdzieś wśród gigantów mamy gracza prosto z Polski. I to jest krzepiące.

About the author