Joomla! K2 komponent

Komponent K2 dla Joomla można nazwać fenomenem ostatnich lat. Rozszerzenie umożliwiające tworzenie rozbudowanych stron informacyjnych (magazynów), blogów, katalogów produktów bardzo szybko doczekało się kategorii rozszerzeń w oficjalnym centrum z plikami dla Joomla! CMS.

O przydatności i zapotrzebowaniu na K2 świadczy też to, że deweloperzy oferujący płatne szablony dla Systemu Zarządzania Treścią Joomla! bardzo szybko zaczęli uwzględniać support dla tego komponentu w templatkowych ofertach.

Trochę imponujących faktów o K2:

1. Komponent K2 został pobrany 500 000 razy (a twórcy pragną tę sumę podwoić).

2. Komponent K2 doczekał się 200 rozszerzeń działających z K2.

3. Komponent K2 został przetłumaczony na 30 języków.

4. Komponent K2 brany jest pod uwagę przy tworzeniu płatnych templatek dla Joomla! CMS przez 20 czołowych klubów templatkowych.

Templatki dla Joomla! z supportem dla K2 znajdują się też w ofercie ThemeForest.

K2 od zaplecza (skromny fragmencik).

W czym tkwi sukces komponentu K2?

K2 jest przykładem rozszerzenia, które pojawiło się w odpowiednim czasie i które jest odpowiedzią na zapotrzebowanie.

Do jego głównych zalet należy to, że umożliwia utworzenie stron różnego rodzaju: magazyn, blog, katalog produktów, portfolio itd.

Równie ważne jest to, że doinstalowując do Joomla K2 nie trzeba poszukiwać już rozszerzeń typu: social bookmarking, autor bio, system komentarzy itp., w które K2 jest wyposażone. Nie trzeba też się martwić o wyświetlanie mediów: galerii obrazków, filmików, plików audio, załączników.

Czy trzeba dodawać, że zaletą K2 jest też to, że jest rozszerzeniem darmowym?

Najnowszą wersję komponentu K2 należy pobrać ze strony autorów: http://getk2.org/

Warto zerknąć też w zakładkę „showcase„, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki w postaci stron używających K2. Jeden z przykładów ładnie wykonanej strony znajduje się na poniższym zrzucie z ekranu.

About the author