Wykluczanie wpisów ze strony głównej www

Czy wszystkie artykuły godne są tego, by opublikować je na stronie głównej bloga, serwisu www?

Nie muszą być, to wiadomości nieprzydatne, nie warte opublikowania, by nie publikować ich na home www.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na nie pokazywanie wszystkich nowych publikacji na front page strony internetowej?

1. Kiedy publikuje się sporo artykułów. Wtedy warto pokusić się o selekcję.

2. Kiedy tekst odbiega od stylu serwisu, wybiega poza problematykę serwisu.

3. Kiedy informacja dotyczy np. wydarzenia i nie zdążyliśmy z jej napisaniem na czas. W danym momencie nie jest już istotna dla społeczności, co nie jest równoznaczne z tym, że nie jest warta odnotowania.

4. Kiedy artykuł nie będzie poczytny i komentowany, a zależy nam, by strona główna była dynamiczna, ale również i nośna.

5. Kiedy temat jest rozchwytywany, wcześniej pojawił się już w wielu miejsca bądź, kiedy liczyło się tempo publikacji, a na tym polu wiele tytułów zdążyło już nas uprzedzić rozgłaszając wieści przed nami.

6. Kiedy godzimy się opublikować za darmo gotowy artykuł reklamowy nadesłany przez dział promocyjny którejś z firm. Takie informacje wysyłane są masowo, dlatego, jeśli nie są priorytetowymi nie warto publikować ich na stronie głównej. Mało tego, nie warto ich też dostarczać w kanale rss strony, można też je ukryć na stronie artykułów z kategorii.

Po co narażać się na krytykę czytelników serwisu, którzy źle reagują na artykuły sponsorowane, po co tłumaczyć się z takich artykułów, poświęcać czas na ich komentowanie, skoro niczego konkretnego z ich publikacji nie mamy?

Ukrywanie artykułów w WordPressie

W panelu administracyjnym WordPressa nie ma standardowo opcji umożliwiającej zadecydowanie o tym, czy publikowany artykuł ma znaleźć się na czołówce strony internetowej.

Publikowanie treści z wsteczną datą mija się z celem. Wykluczanie wpisów z konkretnej kategorii też nie jest opcją elastyczną, bo co, jeśli mniej istotne wieści mogą pojawić się w każdej z kategorii serwisu?

Z pomocą przychodzą  proste wtyczki. Chodzi o Stealth Publish bądź WP Hide Post. Oferują one możliwość zaznaczenia tego, czy dana publikacja ma pojawić się na stronie głównej, czy ma zostać ukryta.

Rozsądniejsza wydaje się instalacja rozszerzenia WP Hide Post, gdyż niesie ono z sobą szereg dodatkowych, równie ważnych opcji decyzyjnych. Plugin, poza tym, że daje możliwość ukrycia treści przed stroną główną wnosi też możliwość zadecydowania o tym czy:

1. Nagłówki ukrytych postów mają pojawiać się w kanałach RSS.

2. Czy posty takie mają widnieć w archiwum wpisów i kategorii.

3. Czy mają być widoczne w wynikach wyszukiwania.

4. Czy mają pojawiać się w wynikach wyszukiwania po tagach.

5. Czy mają pojawiać się na stronie postów napisanych przez autora.

Kiedy zbierze nam się sowita ilość nieopublikowanych na stronie głównej postów możemy poczynić zbiorczy artykuł z odnośnikami do tychże wpisów i opublikować go jako jeden artykuł na stronie głównej serwisu www.

About the author