Uszanuj artykuł dając mu własny szablon

Uszanuj artykuł dając mu własny szablon
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Słowa budują zdania. Zdania tworzą artykuły. Każdy artykuł jest inny. Tym wyjątkowym należą się specjalne względy, wyróżnienie okazane poprzez odrębną oprawę. Tak z grubsza można określić fajny patent projektowania indywidualnych szablonów graficznych dla co ciekawszych publikacji pojawiających się na stronach internetowych.

Inspirujący zabieg tego typu zaobserwowałem po raz pierwszy odwiedzając magazyn DesignInformer.com. Ostatnio indywidualne dla artykułów templatki zaczynają pojawiać się też pod adresem aext.net.

Tak wyświetlają się artykuły na stronie Design Informer

Idea jest piękna, pozytywnie nakręcająca, wnosząca urozmaicenie i pozwalająca podkreślić publikowane na łamach tytułu perełki. Nie jest to rozwiązanie powszechne, gdyż byłby to proceder niezwykle pracochłonny. Poza tym gdyby podjąć się tej wyczerpującej próby, trzeba by przenieść na indywidualnie dla artykułów zaprojektowane templatki więcej elementów nawigacyjnych, gdyż z tego co można zaobserwować na przykładzie praktyk zastosowanych na tych serwisach jedynym elementem nawigacyjnym jest ścieżka powrotu do indexu strony i rozbudowany footer. Na przykładach widocznych na zrzutach ekranowych i podlinkowanych widać, że wybrane artykuły wyświetlają się bez nagłówka serwisu, w jednej kolumnie. Poza wysoką stopką pod indywidualnie wystylizowanymi artykułami znajdują się także komentarze.

About the author