The Game z Reasona, Soulja Boy z Fruity Loop’a

Jak zrobić „How We Do” The Game w Reasonie? W jaki sposób zrobić podkład utworu „Crank That” z repertuaru Soulja Boy w Fruity Loops? Tego i o wiele więcej dowiecie się ze świetnego serwisu,  jaki zajmuje się zagadnieniami poświęconymi produkcji, hardwarowi, ale i zastosowaniu softwaru do produkcji muzyki, na przykładach praktycznych.

Strona audiotuts.com, bo to o niej mowa jest dość świeżym internetowym tworem wchodzącym w skład całej rodziny stron poświęconych tutorialom do oprogramowania komputerowego.

Od razu należy zaznaczyć, że twór jest anglojęzyczny, a ćwiczenia nie są wsparte materiałami wideo. Ale to nic strasznego. Materiały są dobrze opisane, zawierają screeny i zapis audio do każdego kroku ćwiczeń. Całe tutoriale można pobierać w paczce zawierającej plik pdf oraz plik źródłowy.

Audiotuts nie jest stroną zajmującą się rapem. Autorzy tutków podróżują po różnych gatunkach muzycznych, a tworząc podkład muzyczny w danej stylistyce starają się jednocześnie urozmaicać zastosowane do tego celu oprogramowanie. Cubase, Fruity loops, Reason, Logic Pro,  to tylko niektóre z programów jakie mamy za sprawą tutoriali możliwość poznać.

Na stronie znajdziecie  ćwiczenia odnośnie nagrywania i obróbki wokalu, stosowania filtrów i wtyczek programowych, zagadnienia z działki mixu i masteringu- ta strona na pewno pozwoli na zgłębienie wyżej wymienionych tajników, wraz ze swym dynamicznym rozwojem.

Ciekawym patentem jest też  szereg odsyłaczy do nowin z innych stron poświęconych  produkcji muzyki. Ale to nie wszystko. Audiotuts to również sukcesywnie organizowane konkursy, w których bardzo często można wygrać książki dotyczące miksu, masteringu nagrań i innych zagadnień pozwalających rozwinąć nasz warsztat twórczy. Strona to także darmowe sample muzyczne, szeregi zestawień tematycznych. Dla fanów znajdą się również płatnę, wysokiej jakości materiały szkoleniowe, które uzupełnią naszą wiedzę o ponad przeciętne patenty.

Stronka jest świetną odpowiedzią na zapotrzebowanie, łączy w sobie wszystkie te cechy, jakie taki sajt powinien zawierać. Istnieje przeogromna szansa, że za pomocą materiałów zawartych na stronie początkującym wreszcie zacznie coś wychodzić. Średnio- zaawansowani może pokuszą się o próby z oprogramowaniem innego producenta. Słowem każdy tu może znaleźć coś dla siebie, załapać jakiś patent i choć o krok  skrócić sobie drogę przez mękę w dochodzeniu do wszystkiego samemu, poprzez mulące wysiadywanie.

About the author