Seksowne komentarze z CommentBits

Jeśli spojrzeć na zasoby sieciowe w postaci darmowych, zasługujących na miano produktów premium theme’ów do WordPressa, należy przyznać, że internet obfituje w tego typu dobrodziejstwa. Pytanie tylko, czego brakuje większości z darmowych szablonów do WP? Poniżej znajdziecie odpowiedź.

Jeszcze do niedawna o darmowych szablonach mówiło się, że jest to śmiecio-kod, sklejka, że są przygotowane niedbale, mało profesjonalnie. Były to czasy, kiedy skórki świeciły graficzną golizną. Teraz darmowe plikownie z motywami wzbogaciły się o setki świetnych pod względem grafiki i kodu skórek. Większości z nich brakuje jednak wykończenia. Przemilczany zostaje jeden z najważniejszych aspektów, ukrywający się w idei blogowania. Tym elementem jest dopracowanie stylu dla komentarzy wpisów.

Póki co nie znalazłem żadnego darmowego odpowiednika dla inicjatywy do jakiej pragnę dziś odesłać osoby, którym zależy na tym, aby komentarze na ich blogach pojawiały się w ramach ciekawej otoczki. Może wśród Was jest ktoś, kto jest bardzo przywiązany do motywu swojego bloga, a jedynym drażniącym elementem jest prezentacja komentarzy.

W zasobach załogi CommentBits, bo o niej tu mowa, pojawiły się na razie cztery style, które można zastosować do tego, aby wzbogacić nasz motyw graficzny o profesjonalnie prezentujące się komentarze. W skład pojedynczej paczuszki wchodzą pliki PSD, PHP i CSS. Koszt takiej paczki to 7$. Średnia cena kompletnego motywu dla WP to koszt 30$. Więc cena za same stilo dla komentarzy nie jest wygórowana.

Ktoś pewnie zapyta, na cholerę mi to? Ten wpis ma tylko wspomnieć, że jest taka inicjatywa. Nikt się przy niej nie będzie upierał. Jeśli ktoś potrafi z owym zagadnieniem poradzi sobie sam, to nie ma problemu. Jeśli ktoś stosownej wiedzy programistycznej nie posiada, warto by zwrócił uwagę na to, czy theme, którego ma zamiar używać dobre podłoże pod komentarze posiada. A jeszcze ostrożniejsi powinni być Ci użytkownicy WordPressa, którzy decydując się na zakup płatnego szablonu zwracają uwagę wyłącznie na pięknie skonstruowaną stronę główną. Płatne szatki również potrafią świecić golizną, jeśli chodzi o grunt pod komentarze użytkowników. Stąd przestroga.

Za to upierać się należy przy tym, że seksownie wystylizowane komentarze to świetne podłoże gwarantujące czytelność i wizualną zachętę dla potencjalnych komentujących.

Wszystkich co poszukują darmowych i dopracowanych szablonów do WordPressa odsyłamy do naszych zestawień: WordPress Themes#1, WordPress Themes#2 i WordPress Themes#3

About the author