Programy do samodzielnego tworzenia fotoksiążek

Programy do samodzielnego tworzenia fotoksiążek
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szczególną wartością w przypadku fotoksiążek jest fakt, że aby je przygotować musimy sami również się sporo napracować. Mamy pełny wpływ na to jak ostatecznie będzie wyglądać fotoksiążka. Przede wszystkim musimy wyselekcjonować najlepsze fotografie a także zaprojektować ich ułożenie na poszczególnych stronach.

Czy to trudne zadanie?

Projektowanie poszczególnych stron zajmie nam na pewno trochę czasu. Nie należy tego jednak traktować jako przykrego obowiązku, bo to przede wszystkim świetna zabawa i możliwość wykazania się ciekawymi pomysłami i kreatywnością. Przechodząc do tego etapu musimy uzbroić się w program graficzny, który pomoże nam zaprojektować poszczególne strony. W tym zakresie mamy do wyboru dwie opcje. To którą wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych umiejętności w zakresie obsługi tego typu oprogramowania. Osoby, które posiadają doświadczenie i umiejętności w obsłudze powszechnie dostępnych programów graficznych mogą spokojnie korzystać z programu, który już znają, w którego nawigacji czują się pewnie. Jednym z najbardziej znanych jest oczywiście Adobe Photoshop, ale są również darmowe programy dające wiele możliwości, przykładem jest np. Gimp. Dla osób niewtajemniczonych mogą one okazać się zbyt trudne w opanowaniu, bo nie są one dedykowane do tego typu zadań co oznacza, że maja mnóstwo funkcji, których na pewno nie będziemy używać przy projektowaniu fotoksiążki. A to może tylko utrudnić nasze zadanie. Drugą opcją są programy przygotowane specjalnie do tego celu.

 

Programy dedykowane do projektowania fotoksiążek

Jeśli wybierzemy profesjonalna firmę do druku fotoksiążki na pewno na jej stronie internetowej znajdziemy dedykowane oprogramowanie. Są one udostępniane za darmo. Powinniśmy znaleźć też instrukcję obsługi a w trudniejszych przypadkach możemy liczyć na wsparcie podczas kontaktu z przedstawicielem firmy. Przykłady takiego oprogramowania znajdziecie np. na stronie http://www.efotoksiazka.pl/programy. Dostępne są tam 3 programy graficzne. Ich obsługa jest intuicyjna, łatwa, a w swoich opcjach zawierają wiele rozwiązań, które ułatwią nam pracę nad stronami fotoksiążki. Co ciekawe programy te są podzielone na dwie grupy w zależności od rodzaju klienta a co za tym idzie stopnia zaawansowania.  Mamy zatem program dla klienta indywidualnego, amatora, a także dla profesjonalnych fotografów. Oprogramowanie to pozwala na szybką obróbkę graficzną fotografii i projektowanie fotoksiążek. Możemy ich również używać do projektowania fotoalbumów i innych upominków, na których nadrukowujemy zdjęcia. Dostępna jest również wersja na komputery Macintosh.

About the author