Kultowe templatki do WordPressa

Sentymentalnie o magii szablonów do WordPressa i ich spektakularnych sukcesach. Które themes mają dar wbijania się w pamięć?

Thesis Theme (płatny)

 

Ten framework jest już legendą. Rozwiązanie wychwalane pod niebiosa za optymalizację pod kątem SEO i wspaniałe wsparcie techniczne. To niesamowite, że z Thesis korzysta ponad 37 tys. użytkowników.

Convergence WordPress Theme (płatny)

 

Absolutny hicior sprzedaży z początków istnienia platformy Theme Forest. Można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie ten WP Theme narzucił schemat tego jak powinien wyglądać szablon w stylu magazynowym. Doczekał się fali naśladownictw ze strony twórców szablonów dedykowanych WordPressowi. Żaden jednak nie zdołał pobić popularnością skórki Convergence, której to zeszło ponad 1500 sztuk.

Niedawno Aaron Lynch (autor szablonu) wspomniał na Twitterze, że zamierza stworzyć Convergence 2. Warto poczekać.

Busy Bee i Headlines od Woo Themes (płatne)

 

Dwa z wielu udanych szablonów autorstwa Woo Themes. Stylowe, magnesujące kolorystyką. Przyjemne dla oka. Sygnalizują ład. Wypieszczone. Swego czasu cieszyły się wielkim uznaniem użytkowników WP. Całkiem prawdopodobne, że to właśnie dzięki tym szablonom wielu użytkowników dowiedziało się o istnieniu Woo.

InFocus WordPress Theme (płatny)

 

Szablon dedykowany WordPressowi, który z miejsca stał się klasyką gatunku. Swoje powodzenie zawdzięczał swojej wszechstronności. Jego uniwersalność nie polegała na tym, że szata graficzna nie narzucała tematyki (przeznaczenia), ale na tym, że był to szablon rozbudowany funkcjonalnie. Nie można też było nie docenić częstych jego aktualizacji i udanego supportu technicznego. Autor może tutaj służyć za wzór sprzedawcy. Dbał nie tylko o potencjalnych nabywców. Rozpieszczał także tych, którzy już szablon nabyli.

Szablon wypłynął w okresie kiedy panowała moda na pokazywanie, że WordPress to coś więcej niż system blogowy. WordPress to CMS.

Mistique WordPress theme

 

Nieśmiertelny i darmowy WordPress theme. Hipnotyzuje typografią i ciekawie wystylizowanym podłożem pod komentarze użytkowników. Ten szablon zrobił zawrotną karierę.

Autorzy wielu blogów nadal wykorzystują ten motyw i z przyjemnością się na ich blogi patrzy, bo jest to theme ponadczasowy.

WP Premium

 

Kolejne zjawisko. W czym tkwi urok tego skina do WP? Może w tym dymku przygotowanym pod licznik dodanych komentarzy? A już na pewno w uniwersalności, czytelności i prostocie. Szablon reklamowany jako dzieło przeznaczone dla poważnych blogerów. Jest to szablon stworzony do pisania. A o generowanie treści w blogowaniu przecież chodzi.

Kubrick WordPress Skin

 

Był na tyle powszechny, że definiował to jak wygląda blog. Nawet więcej. Definiował on to jak wygląda WordPress.

Ten defaultowy theme królował w czasach, w których niewielu użytkowników internetu przyznawało się do czytania blogów. W sumie wszystkie wyglądały podobnie. A konsument (czytelnik) patrzył na dzienniki internetowe jak na ludzi. Oceniał po szatach.

K2

 

O tak. Jest to kolejna pozycja na widok której zatwardziałym fanom WordPressa serce powinno zabić mocniej i łza się w oku zakręcić.

FREEmium WordPress theme

 

Wśród przebojów nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Szablon robił naprawdę wielką furorę we wszelakich zestawieniach najlepszych szablonów do WordPressa udostępnionych za free o jakości premium.

Nie było chyba drugiego motywu do WordPressa autorstwa rodaków, o którym byłoby tak głośno w świecie, który odbiłby się tak szerokim echem.

Color Paper WordPress Theme

Mimo upływu czasu wciąż jest to szablon imponujący oryginalnością i grafiką. Nosi się godnie, potrafi się wyróżniać. Jest współczesny, aktualny. Trzyma fason, jest na topie.

Nadal można natrafić na blogi odziane w ten kubraczek i bardzo przyjemnie się je śledzi.

About the author