Kreatywne CV. Inspiracje

Kreatywne CV. Inspiracje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wysypało egzemplarzami kreatywnych CV. Jest kolorowo. Mamy tutaj przykłady inspirujących Curriculum Vitae z elementami grafiki 3d, pomysłowe wzorce CV w formie infografik i komiksów. Jest i CV w formie papieru toaletowego.

Brylują na stosie tradycyjnych i nowoczesnych, lecz standardowych CV, ale, czy są funkcjonalne? Nie do końca, chociaż powinny. Klucz do sukcesu tkwi tutaj w zachowaniu czytelności i przejrzystości w połączeniu z pomysłowością. Wszystkie elementy graficzne ukazujące umiejętności techniczne kandydatów nie powinny przysłaniać esencji, którą stanowią informacje o doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, referencjach, przebytych kursach, szkoleniach, innych umiejętnościach, zainteresowaniach itp.

Kreatywne CV, podobnie jak każde inne powinno oglądać się szybko, łatwo i na dodatek przyjemnie. Miłym wyróżnikiem wizualnym powinno być pokazanie poczucia humoru, wyobraźni, zagrań kolorystyką. Respekt budzą tu detale, wykresy i dane podane w nietuzinkowy i  matematyczny sposób poprzez zasilenie ich charakterystycznymi analitycznymi elementami graficznymi.

Kreatywne Curriculum Vitae powinno być kolejnym udanym projektem personalnym w portfolio osób trudniących się działką artystyczną. Powinno odzwierciedlać wszystko to, co najlepsze w kandydacie. Może odsłaniać jego charakter, pokazywać kierunek twórczy w jakim się specjalizuje, w jakim gustuje.

Co najistotniejsze, sporządzaniu kreatywnego CV powinno towarzyszyć poczucie zabawy, otwarcie umysłu umożliwiające wymykanie się stereotypom i nudzie.

About the author