Kreatywna rundka webowa #5

Tym odcinkiem kreatywnej rundki po polskiej sieci nawiązuję do ostatnich kilku miesięcy ubiegłego roku. Do czego warto wrócić? Co warto praktykować? Co wypada sprawdzić? Co zapadło mi w pamięć i było inspirujące?
1. Najciekawsze polskie społeczności

Inicjatywa członków załogi Motion Freaks, która rozpoczęła się w zeszłym roku i wciąż jest realizowana, ma za zadanie promować otwartość między serwisami. Do tej pory pojawiły się dwie części dedykowanych artykułów, które skupiają uwagę wokoło branżowych forów internetowych. W kolejnych odcinkach mowa będzie o blogach i serwisach internetowych.

Najciekawsze polskie społeczności – fora internetowe cz.1
Najciekawsze polskie społeczności – Fora internetowe cz.2

Warto zerknąć, bo można trafić na ciekawe źródła. A sama inicjatywa jest budująca. Warto się wzajemnie promować.
2. Rozrost Creatyny

Marcin Piszczek twórca Creatyny otworzył dwa nowe blogi. Jeden z nich poświęcony jest nowinkom technicznym (tech.creatyna.pl), drugi sprawom krążącym wokół stron internetowych (web.creatyna.pl). Tym samym powstała mała grupka mediowa, w której znana creatyna.pl będzie spełniać funkcję tworu inspiracyjnego.
2. Dwa najlepsze blogi branżowe i uzupełnianie tematu

Wygląda na to, że moje marzenie zaczyna się spełniać. Kilka kroków wstecz Kasia (poprawki.com) opublikowała wpis o nienamacalności projektów o tytule Wirtualny produkt, witrualne koszty. Michał (misz.net) opublikował za to post poświęcony temu jak tą namacalność zwiększyć: Dotknąć, zobaczyć projekt. No i to jest w tym wszystkim piękne, bo komentarze pod postami to jedno, a wzajemne uzupełnianie tematu, czy też wyczerpywanie go, to drugie. Z resztą co tu dużo gadać, te blogi, odkąd pamiętam świetnie ze sobą korespondują i wzajemnie się uzupełniają. To dwa najlepsze branżowe blogi w tym kraju, jeśli mówimy o blogach poświęconych pracy.
3. Konsekwentnie robić swoje

Chciałem wyrazić podziw dla załogi serwisu Motion Freaks i dla Tomka Kowalczyka. Bardzo się podczas ubiegłego roku napracowali, z wielką pasją i systematycznością przekazując dobrą energię.

Wiele postów z tych źródeł zapadło mi w pamięć. Pozwolę sobie podlinkować po jednym artykule:

Rozbudź wyobraźnię – czyli jak rozwinąć w sobie kreatywność i obudzić natchnienie
[WordPress] Usuwanie i zarządzanie wersjami postów
4. Stara szkoła i nowa szkoła

Sone wrócił do pokazywania prac na DeviantArt. Jakie to było przyjemne zaskoczenie. Zapraszam do galerii: http://sone-pl.deviantart.com/

Nowe siły i świeżość. Samborek oddał społeczności dość długi video tutorial i zestaw ikon (w okolicach świąt). Istnieją zapowiedzi serwisu z tutorialami, jeśli się pojawi, to z chęcią o tym wspomnę. Trzymam linki na muszce.

Pobierz ikonki, zobacz tutorial
5. RedKoala na FB – inspiracje na gorąco

Równie wiele ciekawego co na blogach można wyśledzić obserwując profile mikro-blogowe i społecznościowe. RedKoala na Facebooku to masa inspirujących informacji z graficznego poletka.
6. Rafi przejrzał pracodawców i plagiatorów

Rafał ma odwagę, jest wyczulony na sprawy, które namierza i naświetla. Nie będę tutaj pisał o oszustach, bo nie będę im robił reklamy. Za to, czuję się głupiutki, kiedy czytam wymogi stawiane przez pracodawców. Nie rozumiem tych ofert, chociaż od dawna próbuję wypracować jakieś sensowne wnioski. Jak ktoś musi przetrzeć oczy, albo okulary, ale mu się nie chce, to dzięki lekturze tych ogłoszeń mu się zachce.

Mniemam, że i tak każdy z Was już czytał wpisy, o których mowa. Linkuję, bo ich przybywa i pewnie będzie przybywać: Z cyklu DOOP.

About the author