Kreatywna rundka webowa #2

Kreatywna rundka webowa #2
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

No i jest. Druga część kreatywnej rundki po polskich stronach internetowych poświęconych designowi i innym sposobom wyrażania siebie. Co nas zainspirowało w tym miesiącu? O tym poniżej.
1. Rysuj zawsze i wszędzie

We wpisie, do którego pragnę odesłać najbardziej zachwycił mnie punkt nr 2. Dotyczy on rysunków na jednorazowych kubkach. Przyznam się, że pierwszy raz się spotkałem z malunkami na tego typu „naczyniach”. Polecam rzucenie okiem na posta i aby nie przegapić odsyłam też do całej galerii tego typu sposobu na wyrażenie siebie: Coffee Cups
2. Jak byliśmy dziećmi myśleliśmy, że…

Przypomniałem sobie ostatnio bardzo zabawny wątek jaki przewinął się kiedyś przez forum digartu o takim właśnie temacie. Postanowiłem, że na niego zerknę po czasie, a w efekcie natrafiłem na całą stronę poświęconą tego typu sprawie. Dlaczego o tym wspominam? Każdy projektant powinien mieć coś z wyobraźni dziecka, tego dzieciaka w sobie dochować.
3. Cała Alkopoligamia prezentuje okładkę Wdowy!

Artur Hilger zmajstrował to zaczarowane cacko, które można już znaleźc na półkach sklepowych. Sama okładka podoba mi się bardzo, ale udzielił mi się także entuzjazm odnośnie zajarania się nią całej ekipy alkopoligamia.com. Podoba mi się sposób w jaki zaprezentowała owe dzieło. Więcej takich okładek!
4. Stare reklamy z lat 30-tych

Cyt.: „Fantastyczne i totalnie oldshoolowe. Pochodzą z francuskich magazynów L’ILLUSTRATION, które nabyłam kilka lat temu na pchlim targu w Belgii”. Coś co powinni zobaczyć nie tylko fani stylu retro, czy fani reklam.
5. Sekaku – Zła Karma

Jedna z wielu świetnych prac Forina. W tym przypadku jest to pudełko płyty cd imitujące karton od pizzy. Na samą płytę został naniesiony nadruk tejże strawy.
6. Każdy może być filmowcem

Polecam regularne przeglądanie całej strony Motion Freeks, gdyż jej tematyka krąży wokoło m.in. animacji. A ten konkretny wpis traktuje „o nowej usłudze serwisu YouTube, którą jest program online służący do montażu”.
7. Freelance czy etat

Zestawienie zalet i wad, plusów i minusów, jakie wypada sobie zrobić zanim podejmie się decyzję o pracy, czy to na własny rachunek, czy to na etacie.
8. Przemiany logotypów największych korporacji świata

Osoby czynnie związane z grafiką komputerową, ale i zwykli obserwatorzy bardzo lubią oglądać tego typu kąski. Polecamy!
9. Kreatywne strony 404 po polsku

Łukasz Dec zrobił rundkę po krajowych stronach błędu 404. Wyszło na to, że nie stoimy z tym zbyt dobrze. Na tle stron błędu jakie znalazły się w zestawieniu, najkorzystniej wypada strona błędu 404 Kuźni Grafiki.
10. Jak się robi bity

Filmik znaleziony za sprawą bloga wolumin.blogspot.com, prezentuje powierzchownie proces powstawania hip hopowych bitów. Dzieło sporządzone zostało przez myspace.com/cokbeats, a video ogląda się bardzo przyjemnie.
11. 70 przykładów na sprytnie zaprojektowane logo

RedKoala z zestawieniem 70 logosów, które są proste, ale unikatowe i szybko zapadające w pamięć. Świetny wpis pokazowy.
12. Zmniejszenie wagi dużych tekstur zapisanych jako PNG

Bardzo przyjemny post Pawła Ludwiczaka opublikowany na łamach (kolejnego już) bloga jego autorstwa jaki miałem przyjemność dorzucić do Rss’a. O tym jak odchudzać tekstury.
13. Poczta Polska w kolorach Mc Donalda

Czyli, o zmianie identyfikacji wizualnej Poczty Polskiej słów kilka ze strony Rafała Krawczyka. I żeby tematykę dopełnić Poczta Polska zmienia logo wprost z bloga Grochu.eu.
webmark darmowe psd stron www14. Darmowe pliki .psd szablonów stron www

Kto z Was pamięta stronkę webmark z czasów kiedy istniała? Zawierała masę przydatnych porad oraz darmowych szablonów. Dziś został nam tylko blog, a właściwie archiwum bloga autorstwa Zamy. Niemniej jednak blog ten jest świetnym źródłem plików .psd szablonów stron. Niektóre pliki do dziś nie tracą na jakości i współczesności i mogą posłużyć wszystkim początkującym do podpatrywania pewnych patentów zawartych na warstwach.
15. Archiwalne numery .psd Photoshop – ZA DARMO

Jak w temacie. Magazyn .psd Photoshop, archiwalne numery za free. W wersji elektronicznej.
16. Proces kreatywny

Znalezione we wpisach buzzowych Mariusza Cieśli.

kreatywny proces
17. Jot&djPstyk – Pchaj to z taśmy (MC)

Jot to bardzo znany raper z Wrocławia. Jest również grafikiem komputerowym. Widać, że zajawka się go trzyma, bo w wiejącym nudą świecie mp3, postanowił wypuścić mixtape, tak jak to powinno mieć miejsce, czyli na kasecie.

About the author