Jakie są Wasze internetowe klasyki?

Każdy ma miejsca w sieci, które darzy wielkim sentymentem. Poniżej publikuję kilka słów o stronach, z którymi łączy mnie głębsza więź, które towarzyszyły mi w procesie edukacji. Czy Wy także macie takie miejsca?

Skromne początki. To były czasy. Mało kto miał internet w domu, biegało się do kafejek internetowych zrzucać jak najwięcej tutoriali najpierw na dyskietki, potem na płyty cd, lub dyski twarde o jakichś śmiesznych pojemnościach (300 MB, 1,7 GB).

BlueVertigo

To niesamowite jak wiele czasu można spędzić na stronie składającej się wyłącznie z linków podzielonych skrupulatnie na kategorie, a odsyłających do pysznych zasobów. Kiedy nachodzi mnie na wspomnienia odwiedzam tą stronę i wracam do korzeni. Ta strona to mój internetowy dom.

Pixel2life

Serwis zajmujący się gromadzeniem i precyzyjnym kategoryzowaniem odnośników do przydatnych tutków, szkoleń z wykorzystaniem rozmaitego softu. Imponująca baza. Kiedyś jednak były inne czasy. Próżno było szukać zaawansowanych tutoriali. Teraz to zupełnie co innego. Zaawansowanych tutków dostępnych za free jest w sieci do wyboru, do koloru.

Graffik

Pamiętam jakie wrażenie robił na mnie świetny na tamte czasy design serwisu. Ale ponad wszystko ceniłem jakość materiałów szkoleniowych do Photoshopa udostępnianych na łamach strony. Na dodatek całkowicie po polsku! Polski, wyróżniany klasyk.

Webmark

Linkuję do bloga, gdyż to on mi pozostał po skasowaniu serwisu. Był pierwszym blogiem o grafice komputerowej jaki czytałem/przeglądałem. Pierwszy wpis datuje się tu na 16 stycznia 2005 roku.

A jakie strony Wy darzycie sentymentem? Które były Wam pomocne w zdobywaniu wiedzy, informacji, kiedy czyniliście swoje początki?

About the author