Jak przygotować fotoksiążkę w kilku krokach?

Niemal każdy z producentów fotoksiążek pozwala klientowi na zaprojektowanie gotowej fotoksiążki w domu, realizację zamówienia opierając jedynie na pliku zawierającym projekt. Taka metoda nie wymaga osobistej obecności w zakładzie i pozwala nam spędzić dowolnie dużo czasu, aby fotoksiążka była dopracowana do perfekcji, jednak wymaga od nas pewnych umiejętności w tworzeniu projektu. Oczywiście, niektórzy producenci fotoupominków zapewniają darmowe programy do ich tworzenia, a czasem na swoich stronach publikują także poradnik, jak stworzyć fotoksiążkę samemu. Również my postanowiliśmy stworzyć dla Was, a szczególnie dla tych, którzy nie mają wprawy w zamawianiu fotogadżetów, swego rodzaju instrukcję, aby wszystko odbyło się bezproblemowo. A wiec siądźcie wygodnie, zaczynamy!

Dla celów poniższej instrukcji używamy najlepszego dla początkujących programu, Dg Foto Xpress. Program, a także szczegółowe wskazówki dotyczące projektowania fotogadżetów z jego pomocą, można znaleźć na stronach internetowych niektórych zakładów fotograficznych.

1. Po pobraniu, zainstalowaniu i (koniecznie!) aktualizacji aplikacji wybieramy zamawiany produkt. W naszym przypadku, będzie to oczywiście fotoksiążka, choć program oferuje też projektowanie innych upominków.

2. W otwartym projekcie fotoksiążki ustawiamy jej podstawowe parametry – należą do nich: ilość stron, format oraz rodzaj.

3. Wybieramy zdjęcia, znajdujące się na dysku naszego komputera, które mają znaleźć się w fotoksiążce. Jeśli to konieczne, za pomocą odpowiednich narzędzi w programie należy obrócić do pionu te, dla które są niewłaściwie zorientowane. Jest to ważne, gdyż umożliwi właściwe działanie trybu auto. W przypadku jego zastosowania, fotoksiążka sama „ustawi” się w ciekawy sposób, który oczywiście możemy modyfikować i dopasowywać.

4. Dodajemy do zdjęć podpisy i komentarze. Dzięki temu możemy dodać trochę humoru, a na pewno znacznie podnieść poziom jego personalizacji.

5. Przyszedł czas na końcowe poprawki – dopasowujemy ręcznie projekt, by idealnie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Możemy w tym celu posłużyć się gotowymi szablonami oraz elementami dekoracyjnymi.

6. Gotową fotoksiążkę (tak, to już!) zamawiamy automatycznie. Można to zrobić przez Internet lub zanieść plik do zakładu na dowolnym nośniku danych. Potrzeba jeszcze tylko 2-3 dni robocze na wyprodukowanie, a następnie czas potrzebny na dotarcie do naszych rąk przesyłki.

Jak widać, samodzielne zaprojektowanie i zamówienie fotoksiążki to prosta i przyjemna czynność. Jedyne co zostało to pobrać program i dać się ponieść inwencji twórczej!

About the author