Introwertyk w branży IT

Introwertyk w branży IT
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Introwertycy potrafią być świetnymi pracownikami, jeśli tylko nie zmusza się ich do nadmiernej otwartości względem innych ludzi.

Osoba przebojowa nie powinna robić ekstrawertyka z introwertyka

Osoby skryte mylone są często z osobami nieśmiałymi. Kiedy w załodze pracowniczej przytrafi się introwertyk, to próbuje się wpływać na, to by otworzył się towarzysko względem innych ludzi. To z kolei uderza w osobowość i uczucia introwertyka.

Introwertyk nie jest duszą towarzystwa, niewiele mówi, woli otoczyć się murem i w spokoju wykonywać swoją pracę.

Osoba zamknięta w sobie dobrze wie i widzi, że znajduje się w mniejszości, że postrzegana jest przez otoczenie za odludka. Taka świadomość wystarcza jej, by poczuć się źle w swojej skórze. Co więcej, osoba taka pewnie niejednokrotnie próbowała bezskutecznie zmieniać swoje postawy na mniej zdystansowane względem innych ludzi.

Należy, więc pamiętać, że próby zmiany tego rodzaju osób na siłę postrzegane są przez nie jako nacisk. Wypada też wiedzieć, że osoby o wycofanej osobowości celowo wybierają sobie takie zajęcia zawodowe, by mieć ograniczony kontakt z ludźmi.

Dla introwertyka to, jak mobbing

Introwertyk może czuć opory przed wykonywaniem częstych i długich połączeń telefonicznych.

Dla osoby zamkniętej w sobie sporym problemem może być utrzymywanie osobistych kontaktów z klientami.

Osoba o wycofanej osobowości będzie miała poważny problem w dokonywaniu publicznych prezentacji i wystąpień na konferencjach.

About the author