Grafik komputerowy to taki Szymon Majewski

Takie mogą być wrażenia ogółu. Może to i dobrze, bo w tym zawodzie fajnie jest posiadać coś z dużego dzieciaka. Są zawody, które dodają człowiekowi powagi, są i takie, dzięki którym można być postrzeganym za luzaka.

Ludzie lubią się targować o to, który z nich sprawuje bardziej odpowiedzialne funkcje, który ma zajęcie dorosłości godne, powagi nadające, budzące respekt i społeczny posłuch. Jest to pierwszy z elementów łechtających ludzkie ego.

Drugim elementem są zarobki. Jak ktoś zarabia godnie to mniej istotne staje się to czymże się trudni. Takie dorosłe przekomarzanki. Niby to banały, a czasem w dumę uderzają.

Jeśli ktoś buduje poczucie własnej wartości, wiarę w to czym się zajmuje na podstawie opinii innych osób, może utracić poczucie sensu w to co czyni pod ciężarem przysrywań kolegów prawników, maklerów giełdowych, ordynatorów itp.

W żartobliwej rekontrze można odrzec, że oni też lądują w galeriach handlowych. A tam nie tylko tłum ich przeraża, ale i natłok kolorów, krzykliwych witryn sklepowych. Na salach marketów i hipermarketów doznają skołowacenia nie tylko z przepychu produktów. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że na każdym pudełku, kartonie, na każdej folii siedzi grafik ze swoimi dziełami i przemawia „don’t worry be happy”. Takiego świata chcieliśmy jaki teraz mamy. Pozamiatane.

Istnieje najmniej 10 powodów do tego, by kochać grafikę komputerową i nie bagatelizować jej znaczenia

1. Wokół grafiki krąży wiele „umilaczy”. Podajmy za przykład fotografię, aplikacje, architekturę. Inspiracje z tych dziedzin pojawiają się często na łamach magazynów internetowych poświęconych grafice i designowi. Grafika i fotografia spotykają się na drodze kreacji. Architektura inspiruje, graficy wizualizują obiekty architektoniczne.

2. Grafika jest sposobem na wyrażanie siebie. Można mówić poprzez grafikę zaangażowaną. W grafice webowej i reklamowej towarzyszą nam wytyczne. Nie oznacza to jednak, że grafika nie jest drogą rozwoju wyobraźni, z której żadko to korzysta się w dorosłym życiu, w wielu zawodach. T-shirt z nadrukiem własnego autorstwa, plakaty będące dziełami kreatywności własnej. To cieszy, bawi i buduje. Są lepsze od kupnych.

3. Grafika ma wielką moc nakłaniania. Kształtuje chęci nabywania, pomaga sprzedać produkt, ma zdolności manipulacyjne i zdolności kształtowania wrażeń i opinii.

4. Grafika pozostanie po nas. Wszystko co można zdigitalizować, to tej digitalizacji podlega. Przy odrobinie szczęścia to co tworzymy dziś za ileś lat będzie zapisem minionej epoki.

5. Grafika towarzyszy, zabarwia, sugeruje i opisuje. Nie mogą się bez niej obyć firmy małe i wielkie. Pomaga w nagłaśnianiu, promowaniu i propagowaniu akcji, inicjatyw społecznych, profilaktycznych, kampanii zdrowotnych. Grafika prowadzi do celu.

6. Grafików jest bardzo wielu. Zapobiega to próżności, spoczywaniu na laurach i warunkuje postęp.

7. Grafika jest nieodłącznym elementem w gospodarce ukierunkowanej na rynek. Jest wszędzie. Graficy są i będą potrzebni.

8. Dzięki temu, że grafików jest tak wielu, i dzięki temu, że mamy internet, możemy raczyć nasze oczy setkami tysięcy prac. Przez to nikt z nas nie czuje się w świecie designu odosobniony, istnieje wiele miejsc, gdzie możemy wymieniać doświadczenia, opinie, możemy też współdziałać.

9. Dobrze rozwinięty rynek publikacji o designie. Może nie rynek krajowy, ale światowy i owszem. I nie ma co narzekać na to, że wiele publikacji nie jest dostępnych w języku polskim, bo i tak potrzeba nam informacji z pierwszej ręki. Dlaczego rynek wydawniczy jest ważny? Bo najgorzej jest interesować się czymś i nie mieć dostępu do wiedzy, materiałów szkoleniowych ułatwiających przyswajanie zagadnień z tej dziedziny. Niezwykle dynamicznie rozwija się także rynek video szkoleń.

10. Grafika to tak szeroki zakres zagadnień, że na zapoznanie się z każdym jej aspektem może nie starczyć życia. W dobie digitalizacji wszystkiego co możliwe będzie tu potrzeba nowych rąk, nowych rozwiązań, ciągłych ulepszeń. Wzrośnie też rola animacji i grafiki 3d.Grafika komputerowa ma swój udział w tworzeniu rynku rozrywkowego. Grafika komputerowa to fascynująca przygoda na całe życie.

Grafik komputerowy to taki Szymek, bo dostarcza atrakcji i rozrywek ludziom w krawatach. Przy czym etatowy grafik, najlepiej taki, który zajmuje się komputerowym wspomaganiem projektowania produktów, będzie lepiej postrzegany niż grafik freelancer. A i freelancer freelancerowi się nie równa.

About the author