Grafik komputerowy, który wygrywa

Nie każdy grafik komputerowy jest świadomy tego co, nim powoduje, że odnosi sukcesy.

Zastanawiając się nad tym trzeba wykurzyć z umysłu wszelkie sprawy, które wrzucić można do wora z etykietką „przywileje”. Znajdą się tam znajomości, dostęp do wiedzy u źródeł, w najważniejszych i prestiżowych ośrodkach i firmach. Talent? Mało, to go posiadało i zrezygnowało z rozwoju w kierunku, do którego przejawiało smykałkę, kiedy konieczność przetrwania nie stwarzała, im szans na zarabianie i wypłynięcie dzięki temu do czego mieli dryg?

Warto, więc przypatrzeć się temu, jaki generalnie grafik komputerowy, który odnosi sukcesy jest.

Potrafi zmarginalizować znaczenie natchnienia

Brak weny twórczej nie powoduje przestojów w pracy nad projektem graficznym, bezczynności i błądzenia. Grafik wyrachowany omija tego rodzaju barierę, potrafi czarować samymi umiejętnościami.

Skuteczność stawia wyżej niż twórczość

Grafik komputerowy koncentruje się na rzetelnym wykonywaniu swojej pracy i jest to dla niego ważniejsze niż zaspokojenie aspiracji twórczych i bycie najlepszym z najlepszych.

Ma charakterek

Grafik komputerowy wsłuchuje się w głos pracowników wyższego szczebla, uwzględnia uwagi klientów, ale zna wartość swojej pracy i czuje granice rozporządzania jego kompetencjami. Dobrze wie, że liczy się wykonanie zamówienia, sprytnie zawęża grupę osób, której oczekiwaniom należy sprostać.

Charakterek, to też cierpliwość i upartość w dążeniu do celu. Najpierw trzeba te cele posiadać, a w tej dążności i inwestowaniu energii w coś w co się wierzy często ma się przeciwko sobie cały świat, można odczuwać osamotnienie nie posiadając ani jednego sprzymierzeńca po swojej stronie. Trzeba mieć siłę nawet, kiedy jest lipa.

Potrafi osiągać satysfakcję ze swojej pracy

Osobisty rozwój w zawodzie grafika komputerowego potrafi rozkładać w czasie. Projekt, nad, którym obecnie pracuje nie musi być dla niego projektem życia, gdyż ciężko, by go było ukończyć. Optymistycznie patrzy w przyszłość, mimo tego, że zdaje sobie sprawę z tego, że każdy zamykany projekt graficzny zawsze można zrobić lepiej.

Ma żyłkę handlowca i hazardzisty

Umiejętność kalkulacji i ponoszenia ryzyka ma niewielkie znaczenie, w przypadku gdy grafik komputerowy pracuje w firmie na etacie.

W samozatrudnieniu wrażliwość twórcza i uduchowiona kruchość przysparzają problemów. W pakiecie z kreatywnością muszą przyjść umiejętności takie jak: chłodna kalkulacja, nieczułość, umiejętność podejmowania trudnych decyzji, przebojowość i skłonność do podejmowania ryzyka. I nie jest to sprawa prosta, bo otwieranie się na moce twórcze gryzie się z biznesową oziębłością.

About the author