Fotoksiążka jako pamiątka z wakacji

Czerwiec powoli zbliża się ku końcowi, słońce świeci coraz mocniej, a uczniowie szkół zaczynają wakacje. Wszystkie te znaki świadczą o tym, że rozpoczyna się sezon urlopów i wakacyjnych wyjazdów z rodziną i przyjaciółmi. Zaś każdy taki wyjazd to źródło setek, a czasem nawet tysięcy pamiątkowych zdjęć, które mają za zadanie utrwalić przyjemne chwile relaksu i odpoczynku i zachować wspomnienia o pięknie odwiedzonych miejsc. Pozostaje jednak powtarzający się często problem – w jaki sposób utrwalić te zdjęcia, by zachowały trwałość i jednocześnie były przyjemne do przeglądania? Z pomocą przychodzą nam zakłady fotograficzne, oferujące fotoprodukty, wśród których idealnym wyborem w tej sytuacji jest fotoksiążka.

Dlaczego warto utrwalać zdjęcia z wakacji?

Fotografia cyfrowa zdominowała całkowicie rynek wśród fotoamatorów z wielu względów – jest stosunkowo tania, pozwala na wykonanie niemal nieograniczonej ilości zdjęć, zaś cyfrowe obrazy są łatwe do przechowywania i retuszowania. Z tych powodów zdecydowana większość z nas na wakacyjny wyjazd zabiera ze sobą właśnie “cyfrówkę”. Po powrocie wykonane podczas urlopu pamiątkowe zdjęcia zgrywane są na dysk komputera – i tu pojawia się problem, który z pozoru jest niedostrzegalny dla większości z nas. Dotyczy on tego, że po pewnym czasie zdjęć gromadzonych w komputerze zaczyna się robić tak dużo, że bardzo rzadko wraca się do nich, zaś obrazy zamiast być pamiątkami, staja się jedynie zbędnymi bajtami danych. Ryzykujemy także ich zniszczenie, ponieważ dyski twarde mają określoną trwałość i po pewnym czasie dane zapisane w nich mogą stać się niemożliwe do odczytania. Ponadto, oglądanie zdjęć na ekranie monitora jest znacznie mniej przyjemne, niż posiadanie ich w papierowej, trwałej formie.

Fotoksiążka jako pamiątka z wakacji

Wśród usług oferowanych przez niektóre zakłady fotograficzne, najlepszym wyborem w tej sytuacji okazuje się fotoksiążka. Jest to książka wypełniona wybranymi przez nas zdjęciami, które są nadrukowywane w wysokiej jakości z pomocą specjalnych drukarek i trwałych barwników najczęściej na kredowy (a czasem nawet fotograficzny) papier. Pozwala to na zachowanie zdjęć w odpornej na wiele czynników formie i przy odpowiednim wyborze miejsca przechowywania fotoksiążki zapewnia jej niezmieniony wygląd przez kilkadziesiąt lat. Taki wybór ma wiele zalet. Po pierwsze, w fotoksiążce mieści się dużo zdjęć (zależnie od wyboru rozmiaru i ilości stron od kilkudziesięciu do kilkuset), więc możliwe jest posiadanie tematycznie spójnych fotografii w jednym miejscu. Ponadto podczas jej komponowania można dokonać selekcji zrobionych zdjęć, odrzucając nieudane lub niepotrzebne, dzięki temu uzyskując pewność, że w fotoksiążce znajdą się wszystkie najlepsze fotografie. Dużym plusem jest też łatwość jej uzyskania – wystarczy do tego wykonanie projektu z wykorzystaniem łatwego w obsłudze programu komputerowego i złożenie zamówienia na stronie internetowej producenta, np. www.efotoksiazka.pl. Samodzielne tworzenie projektu to także możliwość udekorowania fotoksiążki dodatkowymi grafikami i elementami ozdobnymi, a także dodania podpisów i komentarzy do zdjęć. Wszystkie te cechy fotoksiążki sprawiają, że idealnie sprawdzi się ona jako świetnie dopasowana do naszego gustu pamiątka z wakacji.

About the author