Fotograficzne prezenty na święta

Grudzień to czaj Mikołajek i Bożego Narodzenia, a więc czas obdarowywania swoich najbliższych prezentami. Jak wiadomo, bardziej cieszy ich dawanie, niż dostawanie – jednak tylko wtedy, gdy wiemy, że nasz podarek faktycznie trafił w gust i uszczęśliwił obdarowaną osobę. Wybór odpowiedniego prezentu jest bowiem rzeczą bardzo trudną, gdyż musimy dobrze znać upodobania i zainteresowania danej osoby. Prezent musi być oryginalny, niepowtarzalny i „od serca”. Świetnym pomysłem jest więc wybór jednego z fotoprezentów. Dlaczego? Wyjaśnimy poniżej, podając kilka ciekawych przykładów, które, jak mamy nadzieję, będą dla Was inspiracją i pomocą przy poszukiwaniu idealnych podarunków.

Dlaczego warto?

Fotoprezenty to przede wszystkim prezenty zindywidualizowane. Możemy sami je projektować, wybierając takie, które naszym zdaniem najbardziej spodobają się bliskiej osobie. Ponadto, są świetnym sposobem na przechowywanie wyjątkowych wspomnień – umieszczamy w nich bowiem zdjęcia upamiętniające najważniejsze życiowe wydarzenia czy osoby. Jest to także pomysł oryginalny, ciekawy, przyciągający wzrok i będący piękną dekoracją domu, dzięki któremu obdarowana osoba poczuje się wyjątkowa i będzie wiedzieć, że prezent jest przemyślany i prosto z serca. Natomiast dla tych, którzy zwracają uwagę na bardziej materialne aspekty, zaletą jest fakt, iż są to prezenty niedrogie – ich cena zazwyczaj mieści się w nie przekracza 100zł.

Propozycje

Najciekawszą propozycją fotoprezentu jest fotoksiążka, w której umieścić możemy wspominane z sentymentem zdjęcia, tworzące piękną historię – np. układając je w kolejności od początku naszej znajomości z daną osobą aż do chwili obecnej. Dzięki temu będzie ona mogła przypomnieć sobie wspólnie przeżyte chwile i na nowo się nimi cieszyć. Innym, nieco bardziej standardowym pomysłem jest fotokubek. Jak wiadomo, kubki do picia przydają się każdemu – jednak o ile przyjemniej będzie sączyć poranną kawę w kubku z pięknym zdjęciem np. swojej drugiej połówki. Wielu z Was może wydawać się, iż kubek jest prezentem oklepanym i zbyt standardowym, jednak my mamy pewność, że fotokubek to świetny drobiazg, który może sprawić wiele radości. Kolejna opcja to fotokalendarz. Pozwoli nie tylko utrzymać w porządku nasze całoroczne plany, ale będzie przede wszystkim piękną ozdobą domu. Projektując fotokalendarz, możemy wykorzystać zdjęcia adekwatne do każdego miesiąca i pory roku, dzięki czemu przez kolejny rok będziemy cieszyć się wspomnieniami z tego minionego. Ciekawym rozwiązaniem są również fotopoduszki, będące dobrym prezentem dla kobiet, gdyż chyba każda z nich lubi tego typu sentymentalne, romantyczne drobiazgi. Dobrym pomysłem na prezent dla osób, które interesują się fotografią, jest także wykupienie kursu fotografii – dzięki temu będą oni mogli rozwinąć swoje zainteresowania, pasję, a także kreatywność i umiejętności. Z kolei dla tych, którzy cenią sobie piękne wnętrza i oryginalne dekoracje, świetnym rozwiązaniem będzie fotoobraz lub zegar, oczywiście z dowolnie wybranym zdjęciem, które nie tylko pięknie ozdobi nasze ściany, ale będzie też przywoływać cenne wspomnienia za każdym razem, gdy na niego spojrzymy.

About the author