Dlaczego Mac? Dlaczego PC?

Dlaczego Mac? Dlaczego Pc? Do czego Pc do czego Mac? Wiem, że wśród Was są osoby, które pracują na Maca’ch. Znajdą się też pewnie i tacy, którzy są wierni swoim pecetom.

Mam do Was kilka pytań…

1. Czym uwiódł Was Mac, (jakie wyraźne zalety zaobserwowaliście po przesiadce z PC)?

2. Jakich aplikacji Mac’owcy mogą pozazdrościć Pecet’owcom i odwrotnie? Jakich programów dostępnych tylko na Maca pragniecie na Pececie?

3. Dlaczego PC? Dlaczego zostaliście przy pececie. Czy ma on jakieś silne strony na tle Mac’a?

4. Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy system operacyjny? /Pytanie do tych, którzy mieli przyjemność zaznać Windowsa, Linuxa i OS Xa/

5. A może ktoś z Was się pokusi i napisze o sprzęcie swoich marzeń, albo o podzespołach, monitorach, które z ręką na sercu poleca każdemu?

Należę do osób, które nigdy nie miały styczności z produktami z jabłuszkiem. Przy doborze sprzętu kieruję się zawsze przyzwyczajeniami, porównuję też ceny i nadal jest tak, że za cenę Mac’a mam Pc’ta o lepszych parametrach technicznych.

Kiedyś Mac kojarzył mi się ze sprzętem dla szpanerów i bananowców. Teraz jest już w zasięgu konsumenckiej ręki. Do dziś kojarzy się mi  jednak ze swego rodzaju prestiżem. Nawet jeśli na filmy spojrzeć ich akcja może rozgrywać się w jakimś drapaczu chmur, w roku 2100, wszystko naokoło jest futurystyczne, a monitory mają na plecach podgryzione jabłuszko. Zawsze gdy idzie o ratowanie świata, zapobieganie katastrofie, zawsze gdy mega mózgi się prężą w filmowych kadrach towarzyszy temu Mac [tylko czasem gdzieś tam zamajaczy Dell]. Mac to wydajność.

Lata lecą. Jeszcze do niedawna Mac pozwalał się ludziom z zasobniejszym portfelem wyróżnić. Gdybym miał mieć Mac’a to i tak bym nie rezygnował z PC. W sumie na dziś dzień dość obojętne by mi było, czy będę miał laptopa z jabłkiem, a komputer stacjonarny Pc, czy odwrotnie. Zależałoby mi, aby oba stanowiska miały min. 4 GB pamięci, 1 GB kartę graficzną.

Są dwie aplikacje na Maca, które mnie bardzo urzekły, których bardzo chciałbym spróbować i ubolewam, że nie ma ich na Pc. Mowa tutaj o programie Pixelmator i Coda.

Miałem kiedyś ten lot na Mac’a. Nie będę tu o tym zawodził, zrobił to za mnie kolega w artykule: Czy wariactwa Jobsa wliczone są w cenę sprzętu?.

About the author