Darmowe ikonki na strony www

Namnożyło się tego aż miło. Fabio Sasso powiedział ostatnio, że Abduzeedo, to po części magazyn z wykopaliskami i miał rację twierdząc, że ładnie pogrupowane zasoby, zimujące w okolicach serwera odnaleźć potem prościej niż na dysku własnego komputera. Więc traktuję ten wpis jako grupkę (podgląd i przegląd zestawów) najładniejszych i darmowych ikonek dedykowanych stronom internetowym.

Aktualizacja: 03.04.2011 – po przejrzeniu poniższej listy zapoznaj się też z nową listą darmowych ikon.
128 Completely Free Icons

wefunction_webicons

128 darmowych bardzo popularnych i świetnie wykonanych ikon 48 X 48 px.
178 Amazing Web Design Icons

free icons

178 darmowych webowych ikonek w formacie .png o wymiarach 32 X 32 px oddanych do publicznego użytku przez załogę Woo Themes.
Simple & Bold Social Media Icons 16X16

social media icons for free

Zestaw 15 odseparowanych ikonek popularnych serwisów społecznościowych 16 x 16 px udostępnionych za free przez WooThemes. Autorką ikonek jest Veerle Pieters. Do dyspozycji są pliki .png oraz plik źródłowy .pds. W paczuszce m.in. znajdziecie ikonki Twitter, Facebook, Flickr, YouTube, Tumblr itp.
WP WooThemes Ultimate Icon Set – First Release

free web icons

Trzeci na liście pokaźny zestaw ikonek od WooThemes. W paczce znajduje się 79 ikon 256×256 px w formacie .png i .gif. Cechą charakterystyczną tego zestawu jest specyficzna stylistyka wykonania i masa zaokrąglonych narożników.

About the author