Czytnik RSS

Czytnik RSS
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pisałem kiedyś o tym, że używam Feedly. Nigdy nie byłem fanem Google Readera i ostatnie zmiany w czytniku od giganta wciąż mnie do niego nie przekonują. Mam inne typy.

Na co dzień używam zwykłych zakładek Firefoksa. Do tego dochodzą nagłówki z serwisów społecznościowych, linki społeczności ze stron branżowych, newslettery i przeglądanie serwisów zajmujących się zbieraniem nagłówków z danych dziedzin. Poza tym zdarza mi się przeglądać subskrybowane źródła za pośrednictwem niżej opisanych dwóch czytników RSS.

Good Noows

 

Internetowy czytnik newsów Good Noows cechuje się minimalistycznym designem, czytelnością, dobrą typografią, posiada sporo ciekawych opcji. Są nimi m.in.: możliwość logowania się za pośrednictwem konta na Twitterze, Facebooku, LinkedIn, Google,  możliwość polecenia artykułów w serwisach społecznościowych, możliwość sortowania artykułów pod względem ich popularności, możliwość filtrowania tekstu po etykietach,  streamowanie nagłówków z Twittera, możliwość ustawiania wielkości czcionek.

Najciekawsza jest jednak ilość trybów wyświetlania artykułów. Aktualności z ulubionych źródeł można czytać nie tylko w formie siatki lub listy ale i w formie komiksu, w sposób przypominający stream z Twittera. Ciekawie wygląda też sposób wyświetlania z wyróżnionym najnowszym newsem z kategorii i wyświetlanie nowości w formie „Glossy Mag” (co znamy np. z prezentacji zawartości w galeriach css, galeriach obrazków). Wizualnych trybów wyświetlania tekstu jest tu dokładnie 10.

Web Reader

 

Wciąż znajdujący się w wersji beta Web Reader to bez wątpienia najschludniej wykonany czytnik RSS, co spodobać może się w szczególności osobom z naszej działki.

Nagłówki z interesujących nas źródeł można wyświetlać na trzy sposoby: cały tekst, streszczenie, haczyki. Aktualności jakie zrobiły na nas wrażenie możemy udostępnić na Twitterze albo Facebooku. Wystarczy zalogować się na konto Google by zsynchronizować aplikację z Google Readerem.

Web Reader dostępny jest na platformy: Linux, Mac i Windows.

About the author