Cechy obiegu informacji w internecie

Cechy obiegu informacji w internecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Obieg informacji w Internecie jest bardzo charakterystyczny. Wyróżnia się na tle informacji podawanych przez takie media jak telewizja czy radio bądź prasa. Czym? Przede wszystkim dostępnością. Materiały w postaci artykułów, plików video itd. są dostępne 24 godziny na dobę, internauta korzysta z nich dokładnie wtedy kiedy chce. Nie musi dostosowywać się tak jak w przypadku telewizji do programu narzuconego z góry. Jeśli ma ochotę dowiedzieć się nowych wydarzeń gospodarczych o 2 w nocy, może to zrobić. Kolejna cecha to bezpłatność. Oczywiście są serwisy płatne, ale ilość serwisów bezpłatnych jest tak ogromna..

Wystarczy opłacić abonament za usługi internetowe i ma się dostęp do wszystkich źródeł, które Internet oferuje. Kolejna cecha przepływu informacji w Internecie to szybkość. Wystarczy kilka minut by informacja rozeszła się po całym świecie. Nie dość, że wystarczy chwila by wiadomość opublikować w sieci, np na portalu politycznym. To wystarczy tez chwila by internauci polecili sobie między sobą dany artykuł (np. poprzez podanie linku do artykułu na portalu społecznościowym). Kilka minut i cały świat wie, że to i tamto się stało.

Kolejna cecha obiegu informacji jest taka, że jedna informacja znajduje się jednocześnie w wielu miejscach. Ponadto inna cecha to to, że użytkownik może czytać interesujący go artykuł jak długo chce i tyle razy ile chce. Komunikat telewizyjny trwa kilka minut i koniec. Nie można obejrzeć go kilka razy pod rząd jeśli się nie zapamiętało dobrze bądź nie zrozumiało. W internecie możemy 53 razy przeczytać dany artykuł jeśli mamy ochotę. Po przeczytaniu artykuł nie znika i możemy do niego wrócić gdy tylko zechcemy.

About the author