Animowane gify: Cinemagraph

Animowane gify w postaci kinografik robią zawrotną karierę. Zapraszam do zapoznania się z kilkoma inspirującymi przykładami cinemagrafik. Biletów sprzedawał nie będę, bo jak tu wycenić seansy takich super krótkich ni to filmów ni to zdjęć? Człowiek nie zdążyłby usiąść w fotelu i już byłby zmuszony oglądać powtórki.

Cinemagraph to zawierające elementy ruchome zdjęcie w formacie gif. W sieci bez problemu można odnaleźć tutoriale na podstawie których można tworzyć interesujące grafiki tego typu. W artykule tym podpieram się przykładami filmowymi, żeby spotęgować walory związane z odbiorem o elementy rozpoznawalności i sentymentu.

Taxi driver

Boski irokez i lekcja video o tym jak doładowywać akumulatory. To powinna być konkurencja sportowa. Swoją drogą, wykonując takie ruchy to i z wody źródlanej niegazowanej można sobie samodzielnie wyczarować taką z bąbelkami.

 

Shining

Jack wybrał się na romantyczne spotkanie w sprawie zlecenia. Starał się jak mógł by z zaciekawieniem wysłuchać argumentacji klienta. Całość skwitował w sposób następujący…

 

The Godfather

To w tym gustownym pomieszczeniu zapadła decyzja o tym, że wystrzela się wszystkich tych, którzy by wyglądać na mafiozów wypychają sobie poliki pierogami z kapustą. Ba.

 

Pulp fiction

Spokojnie… to nie Miedwiediew. Jak ktoś ma namiary na Travoltę to ja poproszę. Kolnę. Kiedyś przecież trzeba się nauczyć tak „densić”.

 

Young Frankenstein

Oto obrazkowa definicja internetu. Mania podglądania.

Full Metal Jacket

Jak komuś przyszło na myśl przełknięcie paczki pierogów to nie ma innej rady. Trzeba spalić kalorie. Pompować, pompować! Tyłki niżej i raz i raz, i raz… 3 serie po 200 pompek powinny wystarczyć.

 

The Party

Takie marnotrawstwo. Potem ludzie się dziwią, że na świecie szaleje kryzys gospodarczy.

 

Rushmore

Co tam robisz ty cycku gęsi?! Ugaś to natychmiast, bo zadzwonię po Milicję! Plus wymowna mowa ciała obrazująca stosunek do świata.

 

 

Więcej interesujących obrazków filmowych wraz z cytatami znajdziecie na istniejącym od ośmiu miesięcy blogu If we don’t, remember me, z którego powyższe przykłady pochodzą.

About the author